choinki3

i

Autor: GM

Ceny choinek 2020. Gdzie kupić? Ile kosztuje choinka?

2020-12-18 8:01

Sztuczna czy żywa choinka? Drzewko z marketu czy kupione "na placu"? Jaka jest cena choinki? To pytania, które przed Bożym Narodzeniem zadajemy sobie co roku. Choć święta Bożego Narodzenia 2020 mają być inne przez pandemię koronawirusa i lockdown, to jednak choinka pozostaje choinką i tradycją, która sięga nawet czasów przedchrześcijańskich. Sprawdźmy zatem gdzie kupić choinkę w 2020 roku.

Boże Narodzenie 2020 już się zbliża i choć będzie inne niż dawniej, to wielu z nas bez choinki nie wyobraża sobie świąt oraz wspólnej wigilii. Pytanie tylko ile kosztuje choinka oraz gdzie ją kupić? Najpierw wszystko zależy od gatunku bożonarodzeniowego drzewka - najtańszymi choinkami są sosny, nieco droższe świerki i najdroższe jodły kaukaskie. Te ostatnie drzewka wytrzymują najdłużej, podczas gdy świerki szybko gubią igły.

Kolejne pytanie, czy choinka żywa czy sztuczna? Tu chodzi już tylko o kwestie praktyczne i estetyczne. Ceny choinek sztucznych niewiele się różnią od ceny choinek żywych, a nawet potrafią je wielokrotnie przebijać. Nieduże, żywe choinki w marketach kupimy już za 30-50 złotych zależnie od gatunku, te nieco większe to koszt ok. 80 złotych. Ceny są bardzo zbliżone, niezależnie czy wybierzemy Lidla, Auchan, Obi czy Leroy Merlin. Więcej za choinki zapłacimy u handlarzy na placach i skwerach.

Biedronka - MEGA PROMOCJE! Ciasto za darmo!

Jak zauważa Business Insider, w tym roku handel choinkami na świeżym powietrzu zaczął się dużo wcześniej, co jest efektem pandemii COVID-19. W obawie przed koronawirusem ludzie wcześniej zaczęli robić zakupy, by uniknąć świątecznych tłumów. Jeżeli decydujemy się na zakup choinki na placu czy skwerze w portfelu musimy minimalnie przygotować ok. 50 złotych. Półtorametrowa choinka kosztuje już ok. 70 złotych (świerk), a nieco większa jodła koreańska to wydatek ok. 80-110 złotych. Jodła kaukaska może kosztować nawet 200 złotych. Tańsze są choinki cięte - tu ceny zaczynają od 20 złotych, a kończą na ok. 100 złotych, ale za kilkumetrową choinkę!

Jawne zarobki w Polsce. Ile zarabia twój ksiądz, szef i sąsiad emeryt? Ważne głosowanie [SONDA]

Sonda
Jaką choinkę wolisz?
Jodła, czy świerk? Jaką choinkę kupimy na Boże Narodzenie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze