Daniel Obajtek

i

Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS Daniel Obajtek

Gaz

Daniel Obajtek ujawnia nowe ceny gazu. Ważne słowa prezesa PKN Orlen

2023-04-04 13:00

Jak podał w oficjalnym komunikacie prezes PKN Orlen, spółka PGNiG Obrót Detaliczny od 1 maja 2023 roku obniżone zostaną ceny gazu dla klientów biznesowych, spadek wyniesie aż 15 proc. Tym samym cena surowca wyniesie 301,72 zł za MWh. Jak przypomniano, obniżka w marcu i kwietniu wynosiła ponad 50 proc.

Daniel Obajtek potwierdza, będzie obniżka cen gazu

- Po raz kolejny w tym roku obniżymy cenę dla naszych klientów biznesowych rozliczających się według oferty cennikowej. W marcu i kwietniu obniżka wyniosła 55 proc., a w maju cena spadnie o kolejne 15 proc. Oznacza to, że przedsiębiorcy będą płacili za gaz aż o 62 proc. mniej niż na początku tego roku - poinformował Daniel Obajtek w oficjalnym komunikacie.

Jak podała spółka, od 1 kwietnia 2023 roku klienci biznesowi PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen mają możliwość korzystania z nowego sposobu ustalania ceny za gaz. Korzystając z cennika "Gaz dla Biznesu" cena surowca jest kalkulowana na podstawie notowań Towarowej Giełdy Energii

Nowe cena gazu dla przedsiębiorców, 301,72 zł/MWh. Aktualizacje będą co miesiąc

Bazując na nowej metodzie obliczeń, pierwsza ustalona cena wynosi 353,59 zł/MWh netto, bez wliczenia akcyzy. Stawka będzie obowiązywać od 1 do 30 kwietnia 2023 roku. W maju cena zostanie przekalkulowana na podstawie notowań giełdowych gazu z marcu. Już teraz PGNiG ustaliło, że przedsiębiorców czeka kolejna obniżka cen i wyniesie 301,72 zł za MWh. Jak podano w komunikacie, dzięki temu będzie niższa o 15 proc.

PGNiG Obrót Detaliczny podaje, że ceny kalkulowane zgodnie z cennikiem "Gaz dla Biznesu" będą aktualizowane co miesiąc i podawane z miesięcznym wyprzedzeniem.

Pieniądze to nie wszystko Marek Budzisz
Sonda
O ile procent zwiększyły ci się w 2023 roku rachunki za prąd, gaz, wodę i czynsz? W porównaniu do opłat sprzed roku
Najnowsze