Lidl, Biedra, Kaufland, szyld prokuratury oraz wódka

i

Autor: PAWEL DABROWSKI / SUPER EXPRESS, Shutterstock(2), Lidl, Biedronka

Wojna cenowa

Ceny wódek w Lidlu, Biedronce i Kauflandzie pod lupą prokuratury

2024-04-13 8:34

Wojna cenowa gigantów jest zażarta. Można odnieść wrażenie, że coraz bardziej pozbawiona jest granic. Niemal wszystkie ciosy dozwolone. Ale okazuje się, że do czasu. Sprawą cen wódki w dużych sieciach handlowych zajmie się... prokuratura. Jak podaje PAP, Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła postępowania w sprawie ceny wódek w Lidlu, Biedronce i w Kauflandzie.

Ceny wódek w Lidlu, Biedronce i Kauflandzie

W lutym 2024 roku w Biedronce, Lidlu i w Kauflandzie można było kupić półlitrową butelkę wódki w cenie poniżej 10 zł. W Biedronce pół litra "Parkowej" kosztowało 8,99 zł, w Lidlu pół litra "Polnej" – 9,99 zł, a w Kauflandzie półlitrowa butelka "Żubra" kosztowała 9,99 zł - wylicza PAP. Jak podaje agencja, sieć Kaufland wyjaśniła, że była to pomyłka, która natychmiast została poprawiona.

Na tak niską cenę alkoholu zareagował aktywista Jan Śpiewak, który złożył zawiadomienie do UOKiK na sieć Lidl, Biedronka i Kaufland – jak napisał na platformie X – "dotyczące stosowania tzw. dumpingu oraz czynów nieuczciwej konkurencji poprzez sprzedaż wódki poniżej kosztów produkcji, a nawet poniżej kosztów akcyzy".

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów również przyjrzał się tej sprawie i zawiadomił prokuraturę. "Promocja alkoholu, która została przyjęta w tej formie przez sieci handlowe, może stanowić zakazaną prawnie promocję napojów alkoholowych. Dlatego zawiadomiliśmy prokuraturę" – przekazała rzecznik UOKiK Małgorzata Cieloch. Wyjaśniła, że zawiadomienie dotyczy sieci sklepów Biedronka, Lidl i Kaufland.

Tańczące z promocjami 11.04.2024

QUIZ PRL. Kultowe przedmioty PRL-u

Pytanie 1 z 14
Służyła do dogrzewania pomieszczeń jesienią i zimą:
QUIZ PRL. Znane marki Polski ludowej

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze