Pracownik budowlany

i

Autor: Pixabay Gigantyczne ceny materiałów budowlanych

Chcesz wybudować dom? Możesz wygrać olbrzymie pieniądze w konkursie!

2021-09-07 16:02

- Za symboliczną złotówkę pobierzemy "szereg projektów" domów w ramach Polskiego Ładu - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Dla rządu to początek rewolucji w mieszkalnictwie. Projekt ustawy wprowadza możliwości budowy budynków mieszkalnych jednorodzinnych do 70 m2 bez pozwolenia na budowę i bez dziennika budowy oraz bez konieczności ustanowienia kierownika budowy, w procedurze zgłoszenia. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego ogłosił konkurs na projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego. W konkursie ma zostać nagrodzonych 100 prac.

Rządowy pomysł budowy domów do 70 m2, bez pozwolenia i nadzoru, jak widać nabiera tempa legislacyjnego w postaci projektu ustawy, ale to nie koniec. Założony cel konkursu, to „wyłonienie projektów o wysokich walorach architektoniczno-funkcjonalnych, ekologicznych, oszczędnych i estetycznych, które następnie będą udostępnione obywatelkom i obywatelom do wykorzystania przy zaspokajaniu własnych potrzeb mieszkaniowych”. 

Powierzchnie domu: co oznaczają i jak się je oblicza

W konkursie mogą wziąć udział architekci indywidualnie, lub pracownie projektowe. Warunkiem udziału jest posiadanie uprawnień budowlanych do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń.

W konkursie przewidziano 100 nagród pieniężnych, 6 nagród rzeczowych w formie wyróżnień i 50 nagród w postaci zaproszenia do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie usługi na podstawie wybranej pracy konkursowej. 

Sonda
Co wolisz?

Całkowita kwota przeznaczona na nagrody pieniężne wynosi 500 000 zł brutto. Szczegółowy harmonogram i regulamin konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości 10 września 2021, czyli w dniu publikacji w Dzienniku Urzędowym UE. Organizatorem konkursu oraz fundatorem nagród jest Ministerstwo Rozwoju i Technologii, a pełnomocnikiem Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

Najwyższa emerytura w Polsce. Kwota szokuje

Najnowsze