Jajko niespodzianka

i

Autor: shutterstock

Oszustwo na jajko

Chciała kupić jajka niespodzianki, a straciła prawie 2 tys. zł! Jak do tego doszło?

2023-01-26 16:06

Pojawia się nowy model oszustwa i kradzieży: na jajko niespodziankę. O co dokładnie chodzi? Mieszkanka powiatu suwalskiego uwierzyła oszustom, że prześlą jej nieodpłatnie kilka palet jajek z niespodzianką, które już tracą termin ważności. Okazało się, że oszuści splądrowali konto bankowe kobiety. Jak to się stało?

Oszustwo na jajka

Pojawił się nowy model oszustwa? Wszystko wskazuje na to, że tak się dzieje. Na komisariat policji w Suwałkach zgłosiła się oszukana 35-latka. Kobieta znalazła atrakcyjne ogłoszenie na jednym z portali aukcyjnych. Mieszkaniec południowej Polski oferował w nim nieodpłatnie pięć palet jajek z niespodzianką. Swoją decyzję uzasadnił tym, że zamówił za dużo towaru, a już zbliża się termin do spożycia. Kobieta uznała, że to dobra okazja. Ustaliła z osobą oferującą jajka niespodzianki, że paczka przyjdzie kurierem, tylko trzeba zapłacić ok. 12 zł. Po chwili otrzymała link z możliwością dokonania płatności on-line. Następnie kobieta wybrała ikonę swojego banku, po czym wpisała login i hasło. I  w tym momencie rozpoczął się dramat. Oszuści dostali dostęp do jej konta bankowego, z którego nagle zniknęło ponad 1750 złotych.

35-latka uświadomiła sobie, że padła ofiarą oszustwa. Od razu zgłosiła reklamację na transakcję w swoim banku i zablokowała konto, a o popełnienie przestępstwa zgłosiła na komisariacie policji.

Uwaga! Pod żadnym pozorem nie klikajmy w żadne linki przesyłane przez osoby trzecie. To pułapka. Oszuści w ten sposób otrzymują dostęp do konta bankowego swojej ofiary. A co najgorsze, policja zajmie się dopiero popełnieniem przestępstwa, samo jego usiłowanie niestety nie spotyka się z większym zainteresowaniem mundurowych. Dlatego też jedyne, co może nas uchronić w takiej sytuacji, to czujność.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze