Cukier w Wielkiej Brytanii tańszy niż w Polsce

i

Autor: ARCHIWUM SE

Ceny cukru

Cukier w Wielkiej Brytanii tańszy niż w Polsce. Nie uwierzycie w te ceny

2022-08-04 17:34

Rynek cukru w Polsce oszalał. Cukier znika ze sklepowych półek. Braki produktu odnotowano zarówno w małych, jak i dużych sklepach. Tam gdzie jest dostępny, ze względu na znikomą podaż i ogromny popyt, osiąga astronomiczne ceny. Tymczasem znacznie zamożniejsi Brytyjczycy, którzy również borykają się z problemami gospodarczymi, cukier mogą kupić znacznie taniej. Zdjęcia z brytyjskich sklepów mówią wszystko.

Ceny cukru 2022

Ceny cukru idą na rekord. Kilogram cukru może kosztować nawet 10 zł. Często też obejmowany jest limitami sprzedaży. Jak to zwykle bywa w sytuacjach, w których niskiej podaży towarzyszy wysoki popyt, ceny poszybowały w górę. Normą jest sprzedaż kilograma cukru za 9 zł.

Minister Rolnictwa Henryk Kowalczyk ocenił, że cena cukru nie spadnie do 2 zł, ale może osiągnąć 4-5 zł po nowym sezonie skupowym.

 - Chcę jednak podkreślić, że jeśli ktoś kupuje cukier w cenie 9 zł za kilogram, to może być pewny, że przepłacił, bo za jakiś czas ten cukier na pewno będzie tańszy - zwrócił uwagę w rozmowie z "Super Expressem".

Tymczasem znacznie niższe ceny cukru, można zobaczyć na półkach w Wielkiej Brytanii.

Cukier w Wielkiej Brytanii

Na półkach małego brytyjskiego sklepu kilogramową torbę cukru marki Tate Lyle, która w Polsce mogłaby już stanowić niemal produkt luksusowy, można kupić za 90 pensów.

Przy aktualnym kursie, taka cena w przeliczeniu na złotówki wyniosłaby nieco ponad 5 zł. Cena w małym sklepiku ma jednak to do siebie, że zawiera marżę wyższą niż w sklepach wielkopowierzchniowych, które dzięki wysokiemu wolumenowi sprzedaży mogą pozwolić sobie na niższe marże.

Wizyta w brytyjskim Tesco polskiego miłośnika cukru może przyprawić o szybsze bicie serca.

Cukier w Wielkiej Brytanii tańszy niż w Polsce

i

Autor: ARCHIWUM SE

W brytyjskim supermarkecie kilogramowa torebka cukru Silver Spoon kosztuje zaledwie 65 pensów. A to już skromne 3,65 zł. Do tego zaopatrując się w zapasy, zapłacić można jeszcze mniej. Dwupak to koszt 1,25 funta, a więc niewiele więcej niż 7 zł.

Dla przypomnienia, średnia krajowa w sektorze przedsiębiorstw w 2021 roku wyniosła 5888,80 złotych, co daje 4240 zł na rękę. Średnia pensja w Wielkiej Brytanii, bez premii wyniosła 2 675 funtów, a więc ponad 15 tys. zł.

Sonda
Czy zrobiłeś zapasy cukru?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze