znicze

i

Autor: pixabay.com

Czy 1 listopada będą zamknięte cmentarze? Minister zdrowia odpowiada

2021-10-05 6:00

W tym roku nie przewidujemy podejmowania decyzji z dnia na dzień - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski o rekomendacjach dot. ewentualnego zamknięcia cmentarzy 1 listopada. Zabezpieczenia organizacyjne i zdrowotne nie uzasadniają podejmowania tak drastycznych decyzji - dodał.

"Bierzemy pod uwagę bardzo wiele aspektów - to oczywiste. Ale przede wszystkim chcę powiedzieć, że sytuacja, która miała miejsce rok temu, kiedy musieliśmy praktycznie z dnia na dzień podjąć decyzję - to była sytuacja ekstraordynaryjna" - powiedział Niedzielski. "W tym roku nie przewidujemy podejmowania decyzji w takim nagłym trybie, z dnia na dzień, bo jesteśmy lepiej zabezpieczeni" - zapewnił szef MZ.

EKG 2021 Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Katowice będą nieformalną i zieloną stolicą świata

"Nie mam na myśli tylko tego, że blisko 60 procent dorosłej populacji jest zaszczepiona, ale to, że w zasadzie na poziomie każdego województwa. Mamy przygotowane bardzo szczegółowe plany rozwoju infrastruktury" - dodał.

Sonda
Czy jesteś zwolennikiem obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19?

"W zależności od tego, jak będzie regionalnie wyglądało tempo wzrostu zakażeń, będą podejmowane decyzje zwiększające dostępność łóżek covidowych" - podkreślił minister zdrowia. "Nasze zabezpieczenie organizacyjne, ale też zdrowotne - mówię o zaszczepieniu - wydaje się elementem, który nie uzasadnia podejmowania takich drastycznych decyzji" - dodał jednocześnie szef MZ.

PIT-0 dla emerytów: Jak skorzystać?

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze