Niedziele handlowe w 2024

i

Autor: Shutterstock

Niedziele handlowe

Czy 14 kwietnia [14.04.2024] sklepy są otwarte? Gdzie zrobić zakupy w tą niedzielę?

2024-04-14 9:51

Czy w tę niedzielę czynne są wszelkiego rodzaju supermarkety, hipermarkety, dyskonty i galerie handlowe? Czy w niedzielę przypadającą na 14 kwietnia 2024 roku czynne są takie sklepy jak Biedronka, Lidl, Rossmann, Kaufland? Warto zaznaczyć, że w 2024 roku przypada w sumie tylko siedem niedziel handlowych. Czy 14 kwietnia [14.04.2024] sklepy są otwarte?

Czy 14 kwietnia [14.04.2024] sklepy są otwarte? Gdzie dziś zrobić zakupy?

Czy ta niedziela to niedziela handlowa? Gdzie w tę niedzielę [14.04.2024] można zrobić zakupy? Które sklepy są otwarte w niedzielę? Czy w niedzielę czynna jest Biedronka? A może w niedzielę czynny jest Lidl? Czy otwarty jest Kaufland? Te pytania w weekend zadaje sobie wiele osób, które chcą tego dnia zrobić mniejsze lub większe zakupy. Zgodnie z tradycją w Polsce niedziele handlowe to niedziele przypadające przed takimi świętami jak Wielkanoc i Boże Narodzenie. W związku z tym ostania niedziela handlowa w tym roku przypadła właśnie tuż przed świętami wielkanocnymi. A czy ta niedziela będzie niedzielą handlową? Niestety, miłośnicy weekendowych zakupów na niedzielę handlową będą musieli trochę poczekać. Niedziela 14 kwietnia 2024 roku nie jest niedzielą handlową. Zatem w tę niedzielę zamknięte są takie sklepy jak Biedronka, Lidl, Netto, Dino, ale i Pepco czy Rossmann. Najbliższa niedziela handlowa w Polsce przypada na dzień 28 kwietnia, tuż przed długim weekendem majowym. 

Oto pełny harmonogram niedziel handlowych, które jeszcze przed nami w 2024 roku:

  • 28 kwietnia 2024 r.,
  • 30 czerwca 2024 r.,
  • 25 sierpnia 2024 r.,
  • 15 grudnia 2024 r.,
  • 22 grudnia 2024 r.

Dlaczego w niedzielę sklepy są zamknięte?

Zatem zgodnie z przepisami w niedzielę, która to nie jest niedzielą handlową obowiązuje zakaz sprzedaży w tradycyjnych sklepach, sklepach wielkopowierzchniowych, dyskontach i sklepach zlokalizowanych w galeriach handlowych. W niedziele niehandlowe z założenia pracownicy handlu mają wolne od pracy. Jak argumentowano przed wprowadzeniem tego dnia wolnego, czas tego dnia mogą przeznaczyć dla swoich rodzin, a nie na pracę. Zgodnie z przepisami, generalnie w niedziele czynne mogą być tylko osiedlowe sklepy, w których za ladą stanie sam właściciel. Otwarte mogą być tylko wybrane rodzaje placówek handlowych jak kwiaciarnie, cukiernie i dyżurujące apteki. Czy te przepisy niebawem się zmienią? Niewykluczone, że niedziele handlowe będą wypadały w dwie niedziele w miesiącu i wówczas pracownicy będą otrzymywać wyższe wynagrodzenie. Ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku obowiązywać będą obecne regulacje.

Pieniądze to nie wszystko Marcin Wojewódka

QUIZ. Kryzysowe słodycze z dzieciństwa. Pamiętasz słodkości z PRL?

Pytanie 1 z 10
Czekoladopodobne batony miały kolor:
Quiz. Słodycze w PRL-u

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze