Pieniądze

i

Autor: Shutterstock

15. emerytura

Czy będzie 15. emerytura? Wiceminister Soboń rozwiewa wątpliwości

2022-12-21 8:02

Będziemy proponować tylko takie rozwiązania, które będą możliwe do realizacji – mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" wiceminister finansów Artur Soboń. W rozmowie z "DGP" Soboń - pytany o możliwe "wyborcze cukierki" w przyszłym roku - podkreślił, że PiS jest formacją, która stara się poważnie traktować kontrakt społeczny.

Co z 15.emeryturą?

W rozmowie z "DGP" Soboń - pytany o możliwe "wyborcze cukierki" w przyszłym roku - podkreślił, że PiS jest formacją, która stara się poważnie traktować kontrakt społeczny, jakim są wybory i podjęte w ramach nich zobowiązania, dlatego będzie proponować tylko takie rozwiązania, które będą możliwe do realizacji.

"One nie muszą mieć wyłącznie charakteru projektów generujących kolejne wydatki budżetowe" - dodał. Wskazał, że jest deklaracja, że 14. emerytura będzie na stałe. Dodał, że nie toczą się prace nad 15. emeryturą oraz nad waloryzacją 500 plus.

Pytany, czy na tym koniec transferów z budżetu, oświadczył, że "twardej odpowiedzi nie udzieli, choćby dlatego, że rzeczywistość jest turbulentna". "Nie wykluczam projektów o charakterze społecznym, ale one muszą być wykonalne" - mówił.

Pieniądze to nie wszystko Marcin Wiącek
Sonda
15. emerytura to dobry pomysł?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze