Właściciel sieci Pepco bankrutuje. Co się stanie ze sklepami?

i

Autor: Archiwum Właściciel sieci Pepco bankrutuje. Co się stanie ze sklepami?

Sklepy Pepco

Czy sklepy Pepco znikną z Polski? Właściciel znanej marki bankrutuje

2023-08-08 4:24

Czy działalność sklepów Pepco w Polsce jest zagrożona? Jak podaje portal dlahandlu.pl wycofanie z obrotu giełdowego Steinhoff International Holdings nie będzie miało wpływu na Grupę Pepco N.V., która od kilku lat jest oddzielona od Steinhoff. Pepco działa jako samodzielna, odnosząca sukcesy, spółka giełdowa, dysponująca własnym finansowaniem i silnym bilansem, co potwierdziło biuro prasowe Pepco Polska portalowi dlahandlu.pl.

W lipcu 2023 r., Grupa Pepco ogłosiła kolejne strategiczne postępy, kontynuując duży wzrost przychodów i zysków, głównie dzięki strategii ekspansji sieci sklepów. Przychody za 9 miesięcy wzrosły o 19,3%, osiągając 4,2 miliarda euro przy stałym kursie walutowym. Grupa Pepco działa w 20 krajach w Europie i ma dobre perspektywy na osiąganie kolejnych sukcesów, wspierane przez wiodącą na rynku propozycję dla klientów, silny cash flow i bilans.

W czerwcu 2023 r., Grupa Pepco zakończyła skuteczne refinansowanie długu poprzez pierwszą emisję obligacji o wartości 375 milionów euro, cieszącą się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów międzynarodowych i polskich. Wartość złożonych zapisów wielokrotnie przewyższała ofertę. Po udanej emisji obligacji, Pepco otrzymało pozytywne ratingi od trzech wiodących agencji ratingowych - Fitch, S&P i Moody's, które zwróciły uwagę na solidność biznesu i zdrowy profil organicznego wzrostu. Wynika to z programu rozwoju sieci sklepów oraz skali i atrakcyjnej oferty z segmentu value offering, jak podaje biuro prasowe Pepco.

Ekspertom, z którymi rozmawiała "Rzeczpospolita" jest kwestią czasu, kiedy majątek i wszelkie aktywa Steinhoff International trafią na sprzedaż, a wśród nich jest oczywiście Pepco, która w ciągu 20 lat działalności w Polsce otworzyła blisko 1,2 tysiąca sklepów. Jednak zgodnie z ich oceną, firma jest zdrowa, osiąga dobre wyniki, a także posiada silną markę. W związku z tym nie przewiduje się żadnych problemów z jej sprzedażą.

Sonda
Co najczęściej kupujesz w Pepco?
EKG 2023 Dawid Jackiewicz
Najnowsze