Czy w niedzielę, 28 czerwca zrobimy zakupy? Niedziele handlowe 2020

2020-06-26 16:32 KaJa
Zakaz handlu w niedzielę zaostrzony!
Autor: pixabay.com Które niedziele będą handlowe w 2020 roku?

Wydaje się, że Polacy przyzwyczaili się już do zakazu handlu w niedziele. W 2020 roku przepisy po raz kolejny zostały zaostrzone i niedziel handlowych jest zaledwie kilka. W ostatnim czasie pojawiły się również apele, aby w związku z pandemią i trudną sytuacją w polskiej gospodarce czasowo przywrócić handel przez siedem dni w tygodniu. Jednak jak się wydaje przepisy dotyczące niehandlowych niedziel nie zostaną zmienione. Sprawdź, czy w najbliższą niedzielę 28 czerwca będzie można zrobić zakupy.

W 2020 roku niedziele niehandlowe stanowią zdecydowaną większość. Zakupy zrobimy jeszcze zaledwie w kilka wybranych, w ostatnią niedzielę czerwca i sierpnia oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Zatem najbliższa niedziela, 28 czerwca jest handlowa. Otwarte będą mogły być wszystkie sklepy również markety, dyskonty i centra handlowe.

Zobacz także: Ceny prądu będą wyższe. Woda zalała elektrownie

W ostatnim czasie wróciła dyskusja o czasowym zniesieniu zakazu handlu w niedziele. Zdaniem niektórych przedsiębiorców czasowe zniesienie zakazu handlu w niedziele pomogłoby sklepom nadrobić straty jakie poniosły w wyniku zamknięcia gospodarki. Takie rozwiązanie mogłoby tez mieć znaczenie dla rozprzestrzenienia się epidemii, możliwość robienia zakupów w ostatni dzień tygodnia rozładowałaby kolejki. Wydaje się jednak, że nie ma obecnie w planach zmian dotyczących niedziel niehandlowych. Rząd podkreśla, że nie ma konieczności przywracania handlu w ostatni dzień tygodnia, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

Sprawdź również: Zasiłek opiekuńczy w lipcu. Czy nadal obowiązuje?

Burza nad Wrocławiem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.