Podkarpackie. Pierwsi uchodźcy ubiegają się o ochronę międzynarodową

i

Autor: PAP/Darek Delmanowicz

Darmowe kursy językowe dla uchodźców z Ukrainy. Babbel wspiera naukę języka

2022-03-24 2:13

Babbel - popularna platforma do nauki języków obcych, w związku z trudną sytuacją panującą na terenie Ukrainy, udostępnia darmowe kody dostępu dla uchodźców i osób przesiedlonych, dzięki którym będą mogli bezpłatnie uczyć się wybranych języków całkowicie bez ograniczeń.

Nauka języków obcych dla uchodźców z Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy, które znają już jeden z języków oferowanych przez Babbel (np. angielski), będą mogli rozpocząć naukę najbardziej odpowiednich dla nich języków, w tym np. niemieckiego, polskiego i włoskiego. Ponadto Babbel opracowuje obecnie ofertę nauki języka ukraińskiego, w której językami docelowymi będą niemiecki, polski i angielski. Po udostępnieniu tej oferty ukraińscy migranci będą mogli ukończyć kursy językowe w swoim ojczystym języku, co ułatwi im integrację w wielu krajach sąsiadujących.

- Już w 2015 roku zauważyliśmy, jak ważny jest język w życiu uchodźców. Platforma Babbel aktywnie wspierała wówczas Syryjczyków w ich adaptacji do nowych realiów w Niemczech - mówi Arne Schepker, CEO Babbel.

Super Raport 23.03 (Grzegorz Schetyna - PO, ppłk Krzysztof Przepiórka oraz Katarzyna Łażewska-Hrycko - Główny Inspektor Pracy) Sedno Sprawy: S.Mentzen

- Bacznie obserwując przerażający rozwój sytuacji na Ukrainie, samą wojnę i rosnącą liczbę uchodźców, od razu zaczęliśmy planować, jak możemy pomóc. Nasz zespół pracuje w imponującym tempie nad różnymi inicjatywami, od tworzenia kursów językowych po projektowanie produktów umożliwiających porozumienie międzykulturowe w społecznościach, które przyjmują naszych przyjaciół z Ukrainy. Jestem przekonany, że wykorzystując nasze mocne strony, możemy pomagać innym w najbardziej efektywny sposób - Arne Echepker, CEO Babbel.

Sonda
Czy uchodźcy z Ukrainy są dobrze przyjeci w Warszawie?

Razem dla Ukrainy

Oprócz kursów językowych zespół Babbel opracowuje wiele innych materiałów, w tym artykuły na temat przyjazdów do Niemiec i Polski dla Babbel Magazine, słowniczek do nauki języka ukraińskiego dla obywateli krajów przyjmujących oraz różne projekty realizowane ze swoimi partnerami. Berlińska firma ma doświadczenie we wspieraniu uchodźców - podczas napływu uchodźców do Europy w 2015 r. Babbel ściśle współpracował z Senatem Berlina i różnymi innymi podmiotami, aby zapewnić Syryjczykom narzędzia i zasoby do nauki języka.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze