ZUS

i

Autor: ZUS wkrótce poznamy kwoty podwyżek pracowników

Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny? ZUS podał ostateczny termin

2022-05-09 17:22

Bon przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Przysługuje niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku programu 500 plus. Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, trzeba podać specjalny numer (kod obsługi płatności), a następnie jednorazowy kod potwierdzający płatność bonem, przesłany SMS-em na numer telefonu komórkowego (podany na PUE ZUS przy aktywacji bonu). Do kiedy jest możliwość skorzystania z dofinansowania?

Wykorzystaj, zanim się zmarnuje!

Polski bon turystyczny to forma wsparcia dla polskich rodzin, która wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. ZUS przypomniał, że jego ważność została przedłużona do końca września tego roku.

Bon można dzielić, w zależności od potrzeb. Jeżeli w ramach konkretnego wyjazdu nie wyczerpiemy udostępnionej kwoty, można ponowne skorzystać z bonu do wyczerpania limitu. W przypadku, gdy voucher na wycieczkę nie pozwoli na pokrycie całego wydatku, możliwa będzie dopłata w tradycyjny sposób, np. przelewem czy gotówką. Warto pamiętać, że bon nie podlega wymianie na środki pieniężne.

Jak uzyskać dostęp do bonu?

ZUS zwraca uwagę, że aby skorzystać z tej formy dofinansowania należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500 plus. Dokonamy tego m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej. Potem należy aktywować bon, na którym widoczna jest kwota do wykorzystania.

Czytaj również: Wakacje. Ile będą kosztowały wakacje 2022?

Bon turystyczny - najważniejsze informacje

ZUS apeluje do przedsiębiorców, aby sprawdzali numer swojego rachunku bankowego. Zdarza się bowiem, że niektóre numery rachunków są błędne lub zamknięte.

Sonda
Wykorzystałeś/aś bon turystyczny?
Najnowsze