Boże Narodzenie 2022

Do kiedy wysłać paczkę, aby doszła na święta?

2022-12-20 13:23

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia wkraczają już w "ostatnią fazę". Wielu z nas jest już na etapie pakowania prezentów i ostatnich szlifów związanych z przystrajaniem domu. A co z tymi, którzy wysyłanie prezentów zostawili na ostatnią chwilę? Do kiedy można nadać paczkę, by zdążyła dotrzeć do wybranej osoby przed świętami?

Święta Bożego Narodzenia są tuż za rogiem. Część z nas przygotowania do świątecznego okresu rozpoczyna ze znacznym wyprzedzeniem i zapasem czasowym. Druga część dobrze zna pojęcie prokrastynacji i zostawia wszystko na ostatnią chwilę, by w panice zastanawiać się czy wysłany prezent dotrze na czas. W związku z tym warto sprawdzić do kiedy należy nadać paczkę, by dotarła jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. W zależności od wybranej firmy kurierskiej - terminy są zróżnicowane.

Dostawa przed świętami InPost

InPost gwarantuje dostawę przed Świętami - dotyczy to przesyłek nadanych do 22 grudnia 2022 włącznie.

"Już po raz 4 klienci InPost mogą skorzystać z naszego autorskiego pomysłu jakim jest gwarancja dostawy przed Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku, postawiliśmy sobie poprzeczkę wysoko, a nawet jeszcze wyżej niż w ubiegłym. Zapewniamy gwarancję dostawy przesyłkom nadanym przez sprzedawców do 22 grudnia, zgodnie z godzinami nadań - od 13.00 do nawet 16.00 - w zależności od miejscowości nadania lub indywidualnych ustaleń sprzedawców z InPost" - poinformował  Rafał Brzoska, prezes InPost.

Dostawa przed świętami DHL

"W tym roku Święta Bożego Narodzenia przypadają na niedzielę i poniedziałek (25-26.12), w związku z tym informujemy, że w poniedziałek (26.12) DHL nie będzie świadczył usług, jest to dzień wolny od pracy. Dnia 24.12 kurierzy doręczają nadania i nie odbierają przesyłek z nadaniem sobotnim" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie DHL.

Dostawa przed świętami Poczta Polska

"W okresie przedświątecznym kurierzy Poczty Polskiej doręczają przesyłki nie tylko w dni robocze. Mieszkańcy kilkunastu miast w kilku województwach na terenie naszego kraju mogą spodziewać się wizyty pocztowca także w sobotę. W zależności od bieżących potrzeb planowane jest doręczanie przesyłek w soboty (a nawet w niedzielę na terenie Warszawy) oraz 24 grudnia na terenie innych miast Polski" - informują przedstawiciele Poczty Polskiej

Dostawa przed świętami DPD

DPD informuje, że specjalny tryb pracy, który wprowadzi w okresie świątecznym, pozwoli firmie doręczyć jeszcze 24 grudnia paczki nadane dzień wcześniej. Wszystkie paczki nadane w wigilię trafią zaś do doręczenia w poświąteczny wtorek.

Dostawa przed świętami Pocztex

W dniach 25 i 26 grudnia wszystkie usługi Pocztex będą zawieszone.

Dostawa przed świętami GLS

24 grudnia godziny pracy filii oraz infolinii GLS pozostają bez zmian. Doręczone zostaną przesyłki z usługą Saturday Service.

Dostawa przed świętami FedEx

"Od 23 grudnia 2022 r. do 6 stycznia 2023 r. wprowadzimy kilka zmian w naszych planach operacyjnych, aby odzwierciedlić Twoje potrzeby w tym pracowitym okresie i upewnić się, że nadal oferujemy Ci najwyższy standard usług" - informuje firma kurierska FedEx. Zgodnie z internetowym grafikiem 23 grudnia 2022 roku placówki pracują w godzinach 8-18, 24 grudnia w godzinach 8-12. W pozostałe dni świąteczne firma nie obsługuje zamówień.

Dostawa przed świętami UPS

24 grudnia 2022 г., nie będzie żadnych dostaw UPS Standard. Zostanie zaoferowana opcja Express-Dostawa w sobotę. 25 i 26 grudnia obowiązuje brak doręczeń i odbiorów UPS. Firma zastrzega również, że podczas świątecznego okresu wysyłkowego czasy doręczeń mogą ulec zmianie.

Sonda
Popierasz strajk kurierów?
Pieniądze to nie wszystko Marcin Wiącek

Święta BEZ NERWÓW? To możliwe!

Posłuchaj, co radzi Krystyna Mirek, autorka książki "Uwierz w szczęście"!

Listen to "Świąteczne przyjemności" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze