Wpłatomat zatrzymał banknot i nie wpłacił pieniędzy na konto. Co się stało?

i

Autor: Fot. East News / ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER Wpłatomat

System bankowy

Do wpłatomatu wpłacił 18 tys. zł. Pieniądze trafiły na inne konto!

2023-08-22 10:30

Mieszkaniec Ełku wpłacał 18 tys. złotych za pomocą wpłatomatu. Po dokonaniu transakcji okazało się, że trafiły na zupełnie inne konto. "Kartę przyłożyłem zbliżeniowo. Urządzenie przyjęło gotówkę, dostałem potwierdzenie. Na potwierdzeniu widniał zupełnie inny rachunek niż mój. Zanim ja dokonałem wpłaty, przy wpłatomacie był inny klient. opisu klient banku cytowany przez "Rzeczpospolitą". Co zrobić w takiej sytuacji?

Jak reagować w takich sytuacjach?

Mieszkaniec Ełku złożył reklamację w związku z nieprawidłową wpłatą i oczekuje na jej rozpatrzenie. Warto też pamiętać, że osoba, która otrzymała nieoczekiwany przelew, powinna z własnej woli oddać pieniądze. Inaczej ryzykuje posądzenie o wyłudzenie.

W przypadku takich sytuacji klient powinien natychmiast zgłosić problem w swoim banku. Te zazwyczaj mają specjalne zabezpieczenia transakcji, aby uniknąć przypadkowego przypisania wpłaty na nieodpowiednie konto.

Cytowany przez dziennik, Miłosz Gołębiewski PR&Marketing Manager IT Card wyjaśnia,  że samo zbliżenie karty jest jedynie rozpoczęciem transakcji, a każda transakcja wpłaty autoryzowana jest pinem do karty lub ponownym przyłożeniem karty/telefonu w celu potwierdzenia transakcji w zależności od banku.

Jak czytamy w "Rz", "przy transakcjach zbliżeniowych nie powinno dochodzić do pomyłek. Każda transakcja wpłaty jest autoryzowana przez kod PIN lub ponowne przyłożenie karty/telefonu w celu potwierdzenia transakcji, w zależności od banku".

Pieniądze to nie wszystko - Sławomir Dudek
Sonda
Czy posiadasz w banku konto oszczędnościowe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze