Dodatkowe wolne za święta w sobotę w 2020 roku

2020-07-24 17:09 Danuta Rawicka
Lato, kalendarz, wakacje
Autor: pixabay.com wakacje

Tegoroczne wakacje już za tobą? To nic, do końca roku będziesz miał jeszcze okazję skorzystać z dodatkowego odpoczynku od pracy. Przed tobą dwa dni wolnego za święta wypadające w 2020 roku w sobotę.

Dobre wieści dla tych, którzy zdążyli już zapomnieć, że byli na urlopie albo nie będą mogli wziąć go do końca tego roku.W 2020 r. dwa święta wypadają na sobotę - 15 sierpnia i 26 grudnia. Za te dni pracodawca ma obowiązek oddać nam inne dwa dni wolne od pracy. Czyli - do końca roku przysługują nam jeszcze dwa dodatkowe dni na odpoczynek. A pierwszy z nich będziemy mieli okazję wykorzystać jeszcze w czasie tegorocznych wakacji. Kolejna taka okazja przydarzy się dopiero pod koniec roku - drugi dzień Bożego Narodzenia (26 grudnia) też wypada w sobotę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Fundusz Zwrotów. Jak dostać pieniądze za odwołaną wycieczkę w czasie pandemii?

15 sierpnia, czyli Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, tradycyjnie jest dniem wolnym od pracy. W tym roku wypada w sobotę, niestety w trakcie weekendu. Ale za to pracodawca ma obowiązek udzielić nam wolnego w inny dzień. Kolejna taka okazja na dodatkowy odpoczynek przydarzy się dopiero pod koniec roku - drugi dzień Bożego Narodzenia (26 grudnia) też wypada w sobotę.

Datę dodatkowego dnia wolnego za święto ustawowo wolne od pracy wypadające w sobotę wyznacza pracodawca i nie musi uzgadniać tego terminu z pracownikami. Udzielenie dnia wolnego za sobotę może nastąpić zarówno przed dniem świątecznym, jak i po takim dniu - czyli za sierpniowe święto - 14 lub 16. Przeważnie firmy wyznaczają dodatkowe wolne na piątek, poprzedzający święto w sobotę. W przyszłym roku, podobnie jak w 2020, również możemy liczyć na dwa dodatkowe dni wolne za święta wypadające w sobotę, - 1 maja i 25 grudnia.

Super Biznes 17 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze