Dolly Parton sfinansowała szczepionkę na koronawirusa

i

Autor: Rex Features/East News, FrankHoemann/SVEN SIMON via www.imago-images.de

Dolly Parton dała milion dolarów na szczepionkę przeciw COVID-19. Teraz sama ją przyjęła i apeluje do innych [ZDJĘCIA]

2021-03-04 12:36

Dolly Parton dołączyła właśnie do grona osób, które poddały się szczepieniu przeciwko koronawirusowi. Nie było by w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że gwiazda country przyjęła szczepionkę, której powstanie pomogła sfinansować. Parton w ubiegłym roku przekazała milion dolarów firmie Moderna na badania nad szczepionką.

Dolly Parton to najpopularniejsza piosenkarka country na świecie. 75-latka, która od lat inspiruje ludzi na całym świecie, postanowiła kolejny raz zabrać głos w ważnej sprawie. Legenda muzyki country pochwaliła się w mediach społecznościowych, że zaszczepiła się przeciw COVID-19. 75-letnia Parton szczepionkę otrzymała we wtorek w centrum medycznym Uniwersytetu Vanderbilta w Nashville, w stanie Tennessee. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w ubiegłym roku gwiazda hojnie wsparła tworzenie specyfiku. W kwietniu 2020 r. Dolly Parton na wsparcie badań naukowych centrum medycznego Uniwersytetu Vanderbilta przekazała milion dolarów. To właśnie tam współtworzono szczepionkę przeciw COVID-19 firmy Moderna. Gwiazda kiedy wpłacała darowiznę, nie miała pojęcia, że może przyczynić się do zakończenia pandemii koronawirusa.

- Jestem pewna, że ten projekt został zasilony wieloma milionami dolarów, przez wielu donatorów. Niemniej, czuję się bardzo dumna, że dołożyłam swoje ziarnko, które przerodzi się w coś wielkiego, co pomoże uleczyć ten świat – mówiła Parton w rozmowie z BBC w listopadzie zeszłego roku.

ZOBACZ: Arcybiskup Wojda zastąpił Głódzia. Kim jest i ile zarobi za posługę w kościele?

Dolly Parton apeluje do fanów

Dolly Parton swoją wizytę w medycznej placówce skrzętnie udokumentowała, czym pochwaliła się w sieci. Na Instagramie, gdzie obserwuje ją 4 miliony osób, dodała zdjęcie, na którym lekarz aplikuje jej zastrzyk. Fotografię opatrzyła podpisem - "Dolly otrzymuje dawkę własnego lekarstwa. To jednak nie wszystko. Gwiazda postanowiła wykorzystać okazję i nagrała wideo, w którym zachęca do szczepienia innych. Na potrzeby filmiku gwiazda przerobiła nawet tekst swojego największego przeboju "Jolene" - Parton śpiewa - "Szczepionka, szczepionka, szczepionka - błagam was, nie wahajcie się".

SPRAWDŹ: NIK hojna dla pracowników. Olbrzymie pieniądze na nagrody i pensje dla zatrudnionych u Banasia

Sonda
Czy zaszczepisz się na koronawirusa?
Miasta widmo z początku pandemii. Tego widoku nie da się zapomnieć
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Tekst sponsorowany