Dolly Parton dała milion dolarów na szczepionkę przeciw COVID-19. Teraz sama ją przyjęła i apeluje do innych [ZDJĘCIA]

2021-03-04 12:36 mos
Dolly Parton sfinansowała szczepionkę na koronawirusa
Autor: Rex Features/East News, FrankHoemann/SVEN SIMON via www.imago-images.de

Dolly Parton dołączyła właśnie do grona osób, które poddały się szczepieniu przeciwko koronawirusowi. Nie było by w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że gwiazda country przyjęła szczepionkę, której powstanie pomogła sfinansować. Parton w ubiegłym roku przekazała milion dolarów firmie Moderna na badania nad szczepionką.

Dolly Parton to najpopularniejsza piosenkarka country na świecie. 75-latka, która od lat inspiruje ludzi na całym świecie, postanowiła kolejny raz zabrać głos w ważnej sprawie. Legenda muzyki country pochwaliła się w mediach społecznościowych, że zaszczepiła się przeciw COVID-19. 75-letnia Parton szczepionkę otrzymała we wtorek w centrum medycznym Uniwersytetu Vanderbilta w Nashville, w stanie Tennessee. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w ubiegłym roku gwiazda hojnie wsparła tworzenie specyfiku. W kwietniu 2020 r. Dolly Parton na wsparcie badań naukowych centrum medycznego Uniwersytetu Vanderbilta przekazała milion dolarów. To właśnie tam współtworzono szczepionkę przeciw COVID-19 firmy Moderna. Gwiazda kiedy wpłacała darowiznę, nie miała pojęcia, że może przyczynić się do zakończenia pandemii koronawirusa.

- Jestem pewna, że ten projekt został zasilony wieloma milionami dolarów, przez wielu donatorów. Niemniej, czuję się bardzo dumna, że dołożyłam swoje ziarnko, które przerodzi się w coś wielkiego, co pomoże uleczyć ten świat – mówiła Parton w rozmowie z BBC w listopadzie zeszłego roku.

ZOBACZ: Arcybiskup Wojda zastąpił Głódzia. Kim jest i ile zarobi za posługę w kościele?

Dolly Parton apeluje do fanów

Dolly Parton swoją wizytę w medycznej placówce skrzętnie udokumentowała, czym pochwaliła się w sieci. Na Instagramie, gdzie obserwuje ją 4 miliony osób, dodała zdjęcie, na którym lekarz aplikuje jej zastrzyk. Fotografię opatrzyła podpisem - "Dolly otrzymuje dawkę własnego lekarstwa. To jednak nie wszystko. Gwiazda postanowiła wykorzystać okazję i nagrała wideo, w którym zachęca do szczepienia innych. Na potrzeby filmiku gwiazda przerobiła nawet tekst swojego największego przeboju "Jolene" - Parton śpiewa - "Szczepionka, szczepionka, szczepionka - błagam was, nie wahajcie się".

SPRAWDŹ: NIK hojna dla pracowników. Olbrzymie pieniądze na nagrody i pensje dla zatrudnionych u Banasia

Miasta widmo z początku pandemii. Tego widoku nie da się zapomnieć
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze