Marian Banaś

i

Autor: Paweł Dąbrowski Marian Banaś

NIK hojna dla pracowników. Olbrzymie pieniądze na nagrody i pensje dla zatrudnionych u Banasia

2021-03-03 7:48

Najwyższa Izba Kontroli okazała się niezwykle hojna dla swoich pracowników. W ubiegłym roku mogli oni bowiem liczyć na olbrzymie pieniądze w ramach dodatkowych nagród. Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś rozdał nagrody 23 mln zł - pisze w środę dziennik "Fakt". Co więcej, wysoka jest także przeciętna pensja pracownika w NIK. Sprawdź, ile zarabiają urzędnicy u Banasia.

"Są tacy szefowie, którzy nawet w czasie pandemii nie muszą martwić się, skąd wziąć na wypłaty dla pracowników. Są pracownicy, którzy nie muszą co miesiąc drżeć o wypłaty, bo pensje, a nawet sute premie mają zapewnione nawet w kryzysie. Gdzie tak jest? W Najwyższej Izbie Kontroli" - informuje "Fakt".

"Jak ustalił "Fakt", zarządzana przez Mariana Banasia instytucja w zeszłym roku rozdała pracownikom ekstra 23 miliony złotych!" - napisał dziennik.

Dodano, że każdy z 1566 pracowników NIK otrzymywał, oprócz pensji, dodatkowo 1224 zł nagrody. "Jeszcze więcej wypłacono wiceprezesowi NIK - średnio 3700 zł miesięcznie. W sumie na nagrody przeznaczono 23 mln zł (...) To aż o 2 miliony złotych więcej niż w 2019 r., czyli jeszcze przed wybuchem pandemii!" - czytamy. Wypłatę nagród reguluje ustawa oraz porozumienie w sprawie podziału środków funduszu wynagrodzeń na rok 2020 zawarte 30 kwietnia 2020 r. pomiędzy prezesem NIK, a Zarządem Głównym ZZP Najwyższej Izby Kontroli - wyjaśnił wydział prasowy izby.

Gazeta zauważa, że "przeciętna płaca w instytucji Banasia to 8,6 tys. zł, a najlepiej opłacani pracownicy dostają ponad 14,2 tys. zł miesięcznie. Takich pensji dostają nie dwanaście w roku, ale aż trzynaście!" - zauważa "Fakt". "Eldorado ma zostać w tym roku ukrócone. Rząd bowiem skasował fundusz nagród i takie premie będą mogły być wypłacone w wyjątkowych sytuacjach - nie tylko w NIK, ale w całej sferze budżetowej" - donosi gazeta.

SPRAWDŹ: Wielki kryzys w Polsce. Przedsiębiorcy wołają o pomoc! Zobacz, jak wesprzeć lokalne firmy

Sonda
Czy uważasz, że przeciętna pensja w NIK jest wysoka?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze