Donald Tusk, Adam Glapiński

i

Autor: JACEK DOMINSKI/REPORTER, Maciek Jonek/REPORTER

Donald Tusk o prezesie NBP: jest niekompetentny i nieprzyzwoity w tym, co robi. Jest też nielegalny

2022-07-02 13:05

Donald Tusk podczas swojego wystąpienia na konwencji PO w Radomiu słownie zaatakował prezesa NBP Adama Glapińskiego. - Chcę mocno wszystkim uświadomić, kogo Kaczyński zrobił szefem NBP. Kto w Polsce decyduje o drożyźnie. Adam Glapiński jest nie tylko niekompetentny i nieprzyzwoity w tym, co robi. Adam Glapiński jest też nielegalny. Jego wybór jest nielegalny. Ja gościa wyprowadzę z NBP. Ja Wam to gwarantuję - mówił Tusk.

Glapiński odpowiada za drożyznę w Polsce ?

Co jest źródłem drożyzny w Polsce? Według Donalda Tuska, powodem PiS-owskiej drożyzny jest chciwość i głupota. - Chcę mocno wszystkim uświadomić, kogo Kaczyński zrobił szefem NBP. Kto w Polsce decyduje o drożyźnie - zapowiedział Tusk podczas swojego wystąpienia na konwencji PO w Radomiu. I sypał jak z rękawa cytatami Glapińskiego dotyczącymi inflacji, uprzedzając wcześniej zebranych, że będzie zabawnie... - Glapiński kupił obligacje, bo zakładał, że inflacja będzie gigantyczna, ale Polakom już tego nie powiedział. Czy Polska rodzina usłyszała taki komunikat: kupujcie obligacje? Nie, nikt tego nie usłyszał - mówił Tusk. Przytoczył też wypowiedź szafa NBP sprzed półtora roku, kiedy to zapewniać miał, że inflacja będzie na poziomie 2,5 proc. i nie ma czym się przejmować, bo nic niepokojącego nam nie grozi. -Adam Glapiński jest nie tylko niekompetentny i nieprzyzwoity w tym, co robi. Adam Glapiński jest też nielegalny. Jego wybór jest nielegalny. Ja gościa wyprowadzę z NBP. Ja Wam to gwarantuję - mówił Tusk.

Tusk: Glapiński jest niekompetentny

W końcu Tusk stwierdził wprost: - Jeśli ktoś potrafił walczyć z inflacją i ją zdusić, to był mój rząd. Zaczynaliśmy z inflacją 5 proc. ,a na koniec mojego premierowania inflacja zjechała poniżej zera. I później przyszedł PiS. I jak zaczynali mieli – 1,4 inflacji i potrafili w ciągu 7 lat wyjechać do 16 proc. inflacji. Czy ktoś ma jeszcze pytania, o to, kto ma rządzić w Polsce, jeśli Polska nie ma być państwem najwyższej drożyzny w Europie? Tłum odpowiedział: Donald Tusk. - Z drożyzną można skutecznie walczyć, tylko trzeba mieć kompetencje i elementarną przyzwoitość - stwierdził Donald Tusk.

Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz
Sonda
Czy Adam Glapiński powinien zostać na stanowisku szefa NBP?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany