Donald Tusk, Adam Glapiński

i

Autor: JACEK DOMINSKI/REPORTER, Maciek Jonek/REPORTER

Donald Tusk o prezesie NBP: jest niekompetentny i nieprzyzwoity w tym, co robi. Jest też nielegalny

2022-07-02 13:05

Donald Tusk podczas swojego wystąpienia na konwencji PO w Radomiu słownie zaatakował prezesa NBP Adama Glapińskiego. - Chcę mocno wszystkim uświadomić, kogo Kaczyński zrobił szefem NBP. Kto w Polsce decyduje o drożyźnie. Adam Glapiński jest nie tylko niekompetentny i nieprzyzwoity w tym, co robi. Adam Glapiński jest też nielegalny. Jego wybór jest nielegalny. Ja gościa wyprowadzę z NBP. Ja Wam to gwarantuję - mówił Tusk.

Glapiński odpowiada za drożyznę w Polsce ?

Co jest źródłem drożyzny w Polsce? Według Donalda Tuska, powodem PiS-owskiej drożyzny jest chciwość i głupota. - Chcę mocno wszystkim uświadomić, kogo Kaczyński zrobił szefem NBP. Kto w Polsce decyduje o drożyźnie - zapowiedział Tusk podczas swojego wystąpienia na konwencji PO w Radomiu. I sypał jak z rękawa cytatami Glapińskiego dotyczącymi inflacji, uprzedzając wcześniej zebranych, że będzie zabawnie... - Glapiński kupił obligacje, bo zakładał, że inflacja będzie gigantyczna, ale Polakom już tego nie powiedział. Czy Polska rodzina usłyszała taki komunikat: kupujcie obligacje? Nie, nikt tego nie usłyszał - mówił Tusk. Przytoczył też wypowiedź szafa NBP sprzed półtora roku, kiedy to zapewniać miał, że inflacja będzie na poziomie 2,5 proc. i nie ma czym się przejmować, bo nic niepokojącego nam nie grozi. -Adam Glapiński jest nie tylko niekompetentny i nieprzyzwoity w tym, co robi. Adam Glapiński jest też nielegalny. Jego wybór jest nielegalny. Ja gościa wyprowadzę z NBP. Ja Wam to gwarantuję - mówił Tusk.

Tusk: Glapiński jest niekompetentny

W końcu Tusk stwierdził wprost: - Jeśli ktoś potrafił walczyć z inflacją i ją zdusić, to był mój rząd. Zaczynaliśmy z inflacją 5 proc. ,a na koniec mojego premierowania inflacja zjechała poniżej zera. I później przyszedł PiS. I jak zaczynali mieli – 1,4 inflacji i potrafili w ciągu 7 lat wyjechać do 16 proc. inflacji. Czy ktoś ma jeszcze pytania, o to, kto ma rządzić w Polsce, jeśli Polska nie ma być państwem najwyższej drożyzny w Europie? Tłum odpowiedział: Donald Tusk. - Z drożyzną można skutecznie walczyć, tylko trzeba mieć kompetencje i elementarną przyzwoitość - stwierdził Donald Tusk.

Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz
Sonda
Czy Adam Glapiński powinien zostać na stanowisku szefa NBP?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze