Respirator

i

Autor: Pixabay Respirator

Droższe ubezpieczenie na ZDROWIE! Zobacz, od kiedy

2020-12-14 12:42

Polacy coraz częściej inwestują w ubezpieczenie zdrowotne i na życie. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która zachwiała poczuciem naszego bezpiczeństwa. Złe wieści są takie, że cena ubezpieczenie na zdrowie pójdzie w górę. Zobacz, od kiedy polisa będzie droższa i o ile.

Coraz więcej osób kupuje ubezpieczenia na życie i zdrowie. Ten trend jeszcze bardziej wzmocniła pandemia koronawirusa. Dane Polskiej Izby Ubezpieczeń wskazują, że na koniec pierwszego półrocza ubezpieczenia zdrowotne miało ponad 3 mln Polaków. To o ponad 13 proc. więcej niż rok wcześniej. Co ważne, większy popyt na ubezpieczenia dotyczy  zarówno tych indywidualnych, jak i grupowych. Według dziennika "Rzeczpospolita" wzrosło szczególnie znaczenie polisy zdrowotnej jako benefitu pracowniczego.

Znany polski restaurator powiesił się. Wszystko przez lockdown

Ubezpieczenia na życie będą droższe

Pandemia obudziła w nas liczne niepokoje związane ze zdrowiem oraz życiem. Większy popyt na ubezpieczenia zdrowotne spowoduje, że wzrośnie także jego cena. Wpływ na to może mieć również liczba wypłacanych odszkodowań. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" potwierdził to Tomasz Kaniewski, dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie w firmie brokerskiej EIB: "Jeżeli wzrośnie liczba i wartość wypłacanych odszkodowań, to podwyżek nie unikniemy". O ile wzrosną ceny ubezpieczeń? Według eksperta nie będą to wysokie kwoty. Wzrostu cen spodziewać się jednak możemy na początku 2021 roku. Odczują to szczególnie pracodawcy, którzy coraz częściej oferują taką formę wsparcia swoim pracownikom. 

Rewolucja w największej sieci polskich marketów. Zakupy zamówisz online i odbierzesz przed sklepem

E-Polska. Debata: Pandemia przyspiesza rewolucję medyczną
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze