Drożyzna na bazarze! Czereśnie droższe od łososia, serów i steków!

2020-06-03 12:52 maal/WSB
Czereśnie - ich cena w Toruniu szokuje
Autor: CC Unsplash.com Po ile są truskawki i czereśnie w Toruniu? Ceny owoców na targowisku szokują / Zdjęcie ilustracyjne

Miłośników owoców czeka drożyzna. Tegoroczny sezon to już niemal katastrofa, na którą złożyły się susza, nieurodzaj, problemy pracownicze i oczywiście pandemia koronawirusa. Efekt? Ceny świeżych owoców w zawrotnym tempie szybują w górę! Czyżby powoli legendarne "ośmiorniczki" miały zamienić się w luksusowe czereśnie?

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu.
Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Wszystko wskazuje na to, że czereśnie w tym sezonie stały się produktem niemal luksusowym. Jak donosi "Wirtualna Polska", cena kilograma tych pysznych owoców sięga już nawet 60-70 zł. Pewnym pocieszeniem jest to, że obecnie kupić możemy głównie sprowadzany produkt. Obecnie jemy owoce z Hiszpanii, Grecji, Cypru i Serbii, zatem cena zmieni się kiedy na rynek trafią krajowe owoce. Możliwe jednak, że wcale nie spadnie, tylko... jeszcze wzrośnie. Tak przekonują rozmawiający z WP eksperci.

ZOBACZ TEŻ: Polscy twórcy gier nie boją się koronawirusa. W tej branży ostatnie wydarzenia to złoty okres

- Mamy za sobą zimny i deszczowy maj. Owoców jest mniej. Poza tym dochodzą problemy ze zbiorem - mówi w rozmowie z WP Maciej Kmera z giełdy "Bronisze".

Ubiegły rok był cieplejszy i nie trzeba było okrywać sadzonek. Łatwiej też było nająć pracowników sezonowych. W tym roku zbieraczy w domach zatrzymał koronawirus. Cegiełkę dołożyło też zamknięcie granic. W efekcie tym pracowników, którzy byli gotowi ruszyć na zbiory trzeba było po prostu więcej zapłacić. Te koszty odbijają się na cenach, które zapłacić muszą klienci.

ZOBACZ TEŻ: Składki ZUS w dobie koronawirusa. Tarcza antykryzysowa

Nielegalna sprzedaż tytoniu oraz handel narkotykami

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze