Najbogatsi ludzie świata

Elon Musk strącony z podium! Kto teraz jest najbogatszym człowiekiem na świecie?

2022-12-08 10:55

W środę 7 grudnia Elon Musk stracił tytuł najbogatszego człowieka świata. Z podium strącił go 73-letni Bernard Arnault prezes koncernu LVMH.

Najbogatsi ludzie na świecie. Zmiana na szczycie

Prezes grupy LVMH Francuz Bernard Arnault objął w środę wraz ze swoją rodziną prowadzenie w rankingu największych fortun świata magazynu Forbes, wyprzedzając amerykańskiego miliardera Elona Muska, szefa Tesli, SpaceX i Twittera.

73-letni francuski biznesmen i jego rodzina objęli prowadzenie w tym rankingu w czasie rzeczywistym, ze względu na środowy spadek akcji Tesli na nowojorskiej giełdzie. Jak informuje Business Insider zmiana na szczycie była tylko chwilowa - miliarder po odbiciu kursu wrócił na szczyt.

Elon Musk. Czy pozycja miliardera wciąż się osłabia?

Pozycja Elona Muska nie jest jednak niezachwiana. Należąca do niego Tesla od wielu miesięcy nieprzerwanie traci na wartości - Musk wyprzedaje kolejne pakiety akcji producenta samochodów elektrycznych. 

Musk już po sfinalizowaniu przejęcia Twittera pozbył się 19,5 mln akcji Tesli wartych blisko 4 mld dol. To oznacza, że w sumie od momentu, gdy miliarder złożył ofertę zakupu giganta technologicznego, pozbył się już blisko 20 mld dol. swoich udziałów w Tesli - informuje Business Insider.

Różnica między majątkami topnieje

Arnault zajmował już pierwsze miejsce w rankingu Forbesa przez kilka godzin w maju 2021 roku. Według Bloomberg Billionaire Index różnica między Elonem Muskiem a Bernardem Arnaultem wynosi 5 mld dol.

Koncern LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) jest jednym z największych na świecie producentów dóbr luksusowych, w tym alkoholi, kosmetyków, biżuterii i odzieży.

Sonda
Kim według Ciebie jest Elon Musk?
Pieniądze to nie wszystko- Rafał Bochenek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze