EMERYCIE! ZUS przelał pieniądze! Sprawdź, czy dostałeś dobrą emeryturę po ZMIANACH

2020-04-01 5:23 WSB
Emerytury 2020
Autor: SHUTTERSTOCK Emerytury 2020

Wypłaty trzynastek dla emerytów i rencistów rozpoczęły się dzisiaj. Na swoich kontach osoby otrzymujące świadczenia z ZUS powinny zobaczyć nie tylko swoje podstawowe, waloryzowane w marcu świadczenie, ale też Emeryturę plus. Pierwsze wypłaty już ruszyły. Sprawdź, czy na twoim koncie kwota jest poprawna.

W marcu 2020 emeryci i renciści na swoich kontach zobaczyli świadczenia powiększone o rekordową od lat waloryzację. Część emerytów dostała 100 złotych brutto podwyżki z tytułu zwiększenia minimalnej emerytury krajowej. Następnie świadczenia rosły o 70 złotych, aż do momentu, kiedy zamieniały się w waloryzację procentową na poziomie 3,56.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Mniejsze dopłaty do pensji, ograniczony zasiłek opiekuńczy, zwolnienie z ZUS dla nielicznych. Tarcza antykryzysowa wchodzi w życie

Teraz zaś, zgodnie z zapowiedziami rządu i mimo sprzeciwu, że w czasie koronawirusa wypłaty trzynastek dla emerytów powinny być wstrzymane, ZUS ruszył z wypłatami świadczeń z programu Emerytura plus. Tym samym emeryci na swoich kontach powinni zobaczyć nie tylko zwaloryzowaną emeryturę ale i trzynastkę. Ile? Otóż do otrzymanej w marcu kwoty netto powinni doliczyć w kwietniu dodatkowe 981 złotych.

ZOBACZ TAKŻE: Domy Pomocy Społecznej pod nadzorem rządu. Decyzja resortu w sprawie DPS

Pierwsze wypłaty trzynastek już dziś powinny pojawić się na kontach emerytów. ZUS bowiem zwykle wypłaca Emeryturę plus wraz z emeryturą podstawową 1, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia miesiąca.

Warto jednak dodać, że trzynastka, czyli Emerytura plus nie przysługuje wszystkim emerytom. Nie otrzymają jej osoby na wcześniejszej emeryturze, osoby mające dochód powyżej 6758 złotych i z tego tytułu zostało im obecnie zawieszone podstawowe świadczenie, a także ci, którzy złożyli wniosek o emeryturę, ale dalej pracują u tego samego pracodawcy bez rozwiązania umowy o pracę.

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza nowe zakazy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze