Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Jarosław Kaczyński

Euro po 3 złote. Tak powiedział Kaczyński. Jak prezes PiS steruje kursami walut

2022-07-03 10:33

- No przecież w Niemczech euro nie jest warte więcej niż trzy złote, nawet jest mniej warte, a nie tam 4,50 zł czy prawie pięć - stwierdził śmiało Jarosław Kaczyński podczas swojego wystąpienia w Białymstoku, do którego przyjechał w ramach objazdówki po Polsce. Taki przelicznik zdziwił mocno wiele osób. "Żebym dobrze zrozumiał. U nas euro za 4,70 PLN, a u Niemców tylko za 3,00 PLN? I dlatego oni mają gorzej niż my? Już lepiej, jak się Prezes geografią zajmował" - skomentował Marek Belka, były premier i prezes NBP.

Jarosław Kaczyński o kursie euro w Niemczech

Jarosław Kaczyński ruszył w Polskę. W sobotę, 2 lipca, w Białymstoku przekonywał Polaków, że młodzi polscy lekarze, którzy wyemigrowali do Niemiec, niebawem wrócą do kraju, bo nie opłaca im się już pracować poza granicami kraju. Kaczyński swoją teorię poparł autorskim przelicznikiem walut i wartości pieniądza. - No przecież w Niemczech euro nie jest warte więcej niż trzy złote, nawet jest mniej warte nie tam 4,50 zł czy prawie pięć - stwierdził prezes PiS. - Krótko mówiąc, tak to się zmienia pod naszymi rządami - skwitował Kaczyński.

Tymczasem średni kurs euro, według NBP, wynosi teraz 4,71 zł, więc długo na komentarze tego wystąpienia nie trzeba było czekać. 

Na przykład Marek Belka, były premier i prezes NBP, na Twitterze napisał:  "No teraz to mi Jarosław Kaczyński zaimponował. Żebym dobrze zrozumiał… u nas euro za 4,70 PLN, a u Niemców tylko za 3,00 PLN? I dlatego oni mają gorzej niż my? Już lepiej, jak się Prezes geografią zajmował". Zaś Roman Giertych napisał wprost: "Wy się śmiejecie, że Jarek powiedział, że euro jest po 3 złote, ale może to oficjalny kurs wymiany dla pisowców? Walutę za PRL-u też kupowali partyjniacy po cenie urzędowej". Z kolei Jakub Stefaniak z PSL skomentował sprawę krótko: "Euro po 3 złote? To chyba tylko u cinkciarza z Nowogrodzkiej...

Kursy walut (średnie podane przez NBP): 

  • 1 EUR - 4,7176 zł
  • 1 USD - 4,5106 zł
  • 1 CHF - 4,7075 zł
  • 1 GBP - 5,4583 zł
  • 100 JPY - 3,3286 zł
Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz
Sonda
Czy w Polsce powinno zostać wprowadzone euro?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze