Morawiecki, Scholz i Marcon

i

Autor: Art Service/Super Express; AP

Dane Eurostatu

Eurostat: Polska ściągnęła w 2022 roku więcej imigrantów niż Niemcy i Francja

2023-09-18 10:31

Z danych Eurostatu opublikowanych przez Rafała Mundrego na portalu X, wynika, że w 2022 r. Polska wydała 447 tys. tzw. pierwszych pozwoleń na pobyt z powodów zarobkowych. Druga w zestawieniu Hiszpania wydała 145 tys. takich pozwoleń, czyli trzykrotnie mniej niż Polska. A jak wypadamy na tle liderów wśród zwolenników multikulti?

Polska unijnym liderem w wydawaniu zezwoleń na pracę

Otóż ze statystyk unijnych wynika, że Niemcy i Francja niezbyt hojnie przyznawała wizy. Niemcy przyznały 81 tys. takich pozwoleń, czyli ponad pięciokrotnie mniej niż nasz kraj. Trzeci Włosi wpuścili 67 tys. imigrantów, a Francuzi 55 tys., czyli ponad ośmiokrotnie więcej niż Francja.

Mundry powołując się na dane resortu spraw zagranicznych, wylicza, że do czerwca tego roku wydała 297 tys. wiz wjazdowych (w tym 209 dla obywateli Ukrainy i Białorusi). W całym 2022 r. Polska przyznała 611 tys. wiz, w tym 440 tys. dla Ukraińców i Białorusinów, a ponad 170 tys. trafiło do cudzoziemców z innych krajów. Dominują nacje z takich krajów jak: Pakistan, Turcja, Bangladesz, Turkmenistan, Uzbekistan, Nigeria, czy Egipt.

Tymczasem w Polsce trwa afera wizowa. Jak się okazuje w samym MSZ, powstał nielegalny kanał przerzutu imigrantów z Azji i Afryki przez Europę do Stanów Zjednoczonych.  Za pozwolenia na pracę w Polsce pośrednicy mieli inkasować równowartość ok. 10-12 tys. zł., a przerzut do Ameryki miał kosztować od 25 do 40 tys. dolarów. Firmy pośredniczące miały przyjmować wnioski o wizę i przekazywać je prosto do polskiego MSZ, bez udziału konsulów.

QUIZ: Radio, winyle i kasety w PRL-u. Czego się wtedy słuchało?

Pytanie 1 z 10
W utworze „Aqualung” Jethro Tull, wielkim przeboju początku lat 70., padają słowa - Czuję się jak:
Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2023: Agnieszka Wachnicka
Najnowsze

Materiał sponsorowany