Facebook może zniknąć z Unii Europejskiej. Dlaczego?

i

Autor: pexels.com Czy to koniec Facebooka w Unii Europejskiej? Firma Marka Zuckerberga ostrzega

Facebook zniknie z Polski? UE nie chce Zuckerberga

2020-09-23 14:51

Facebook wkrótce może stracić 400 mln użytkowników, w tym Polaków. Wszystko przez to, że portal Marka Zuckerberga wysyła nasze dane do USA. Na takie działania Facebooka nie zgadza się Irlandzka Komisja ds. Ochrony Danych, a przez to przyszłość popularnego FB na terenie UE jest coraz mniej pewna.

Facebook ma zakaz przesyłania danych o użytkownikach z Unii Europejskiej na amerykańskie serwery. Taką decyzję podjęła Irlandzka Komisja ds. Ochrony Danych. Teraz Facebook zaskarżył to postanowienie. Jak mówią przedstawiciele portalu społecznościowego, jeżeli decyzja zacznie obowiązywać to po prostu będą musieli zniknąć z Unii Europejskiej. Facebook w zjednoczonej Europie ma przeszło 400 mln użytkowników, a dodatkowo - jak przypomina Business Insider - 25 mln europejskich firm jest klientami firmy Marka Zuckerberga poprzez reklamowanie się na należących do jego spółki portalach. Tylko w 2019 roku wygenerowali oni dla Facebooka 208 mld euro przychodów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kosmetyki do makijażu za jeden grosz. Zobacz, co należy zrobić

Póki co sędzia prowadzący sprawę wstrzymał wykonanie decyzji Komisji. Facebook jednak zaznacza, że Irlandczycy wciąż mogą się odwołać i wtedy przyszłość FB na terenie Europy stanie pod znakiem zapytania. Działanie firmy Zuckerberga opiera się bowiem właśnie na wysyłaniu danych do serwerów w USA. Bez tego Facebook na terenie Unii Europejskiej albo przestanie istnieć, albo całkowicie zmienią się zasady korzystania z portalu.

ZOBACZ KONIECZNIE: Wydatki Ukraińców w Polsce najniższe od lat. Spadek o ponad 1,5 mld zł

Uprawiali namiętny seks w klubowej toalecie
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze