Fałszywe faktury Orange. To oszustwo!

2019-10-09 11:22 KaJa
Orange P
Autor: Shutterstock

Internetowe oszustwa mające na celu wyłudzenie pieniędzy bądź danych to w dzisiejszych czasach prawdziwa plaga. Praktycznie nie ma dnia by jakaś firma nie informowała o rzekomych mailach przez nich wysyłanych, które w rzeczywistości są działaniem oszustów. Ci z kolei robią się coraz bardziej przebiegli i wysyłane przez nich wiadomości do złudzenia przypominają te oryginalne. Trzeba być wyjątkowo ostrożnym by nie paść ofiarą wyłudzenia bądź kradzieży. Tym razem, przed oszustami ostrzega Orange.

Przestępcy podszywają się pod znaną firmę telekomunikacyjną Orange i rzekomo w ich imieniu wysyłają fałszywe faktury. Dokument na pierwszy rzut oka do złudzenia przypomina oryginał, wskazano w nim poprawnie dane firmy, kwotę do zapłaty i numer rachunku do wpłaty. Rzeczą jaka powinna zwrócić uwagę jest fakt, że do poprawnego odczytu dokumentu niezbędne jest otworzenie załącznika, czyli dokumentu w formie pliku doc.

Zobacz również: Będzie nowe 500 plus. Prezydent Duda zdecydował

- Pamiętajcie także, iż nie wysyłamy faktury w plikach .doc (w których można ukryć, aktywowany po włączeniu makr właśnie, złośliwy kod), a dla bezpieczeństwa po prostu sprawdzajcie swoje dokumenty za pośrednictwem serwisu Mój Orange. Wszelkie informacje o fakturach w Orange Polska znajdziecie na poświęconej im stronie – informuje Orange na swojej stronie.

Orange ostrzega przed fałszywym fakturami
Autor: materiały prasowe Orange ostrzega przed fałszywym fakturami
Najnowsze