Ferie zimowe

i

Autor: Canva

Ile kosztuje pobyt?

Ferie zimowe 2023. Ceny noclegów i skipassów idą na rekord

2023-01-12 15:14

Ferie zimowe 2023 odbędą się w rożnym terminie w zależności od województwa. Pierwsza, dwutygodniowa przerwa w nauce rozpoczyna się już 16 stycznia. Ferie to nie tylko okazja do odpoczynku, ale też szansa dla branży turystycznej, która w tym czasie liczy na wzrost przychodów. Ile kosztuje wyjazd na ferie?

Ferie zimowe 2023 – ile kosztują noclegi w górach?

Ferie pod Tatrami zawsze cieszą się zainteresowaniem, rezerwacji coraz więcej, ale są jeszcze wolne miejsca. Cena w obiektach hotelarskich jest około 20 proc. wyższa niż w ubiegłym roku. Niektóre mniejsze obiekty z kolei utrzymują ceny na poziomie tych z 2019 roku, czyli sprzed pandemii. W kwaterach prywatnych noclegi  na Podhalu można znaleźć już od 80 zł za dobę, a w hotelach od 150 zł. W najpopularniejszych górskich kurortach Karkonoszy – w Karpaczu i Szklarskiej Porębie –ceny noclegów są wyższe niż w roku ubiegłym o kilkanaście, kilkadziesiąt procent. W Karpaczu trzy osobowa rodzina może naleźć nocleg na tydzień w cenach zaczynających się od 1,2 tys. zł, ale są też oferty sięgające 4 tys. zł. W Szklarskiej Porębie w tym roku trzeba zapłacić za najtańszą opcję 80-110 zł za osobę.

 Duże zainteresowanie feriami nad morzem

W okresie ferii zimowych czteroosobowa rodzina za tygodniowy nocleg nad morzem musi zapłacić około 1000 zł – wynika z danych portalu nocowanie.pl. Jak informują właściciele prywatnych kwater, pomimo wzrostu cen zainteresowanie jest większe niż rok temu. Kwatery prywatne w Zachodniopomorskiem na okres ferii rezerwowano już w grudniu. Jak informują ich właściciele, ceny w porównaniu do ubiegłego roku wzrosły o średnio 25 proc., ale mimo to chętnych nie brakuje. Powodzeniem cieszy się Kołobrzeg, Sarbinowo i Ustronie Morskie.

Ferie zimowe 2023 - ile zapłacimy na wyciągu narciarskim?

Ceny za skipassy niewiele różnią się od tych sprzed roku, chociaż tu dużo zależy od ośrodka - w jednych ceny prawie nie wzrosły, w innych podwyżka to 15-30 proc. Jak podaje interia.pl - w Czorsztyn Ski można wykupić bilet na 3 godziny. Normalny kosztuje 120 zł, a ulgowy - 110 zł. Można też skorzystać z tegorocznej oferty Tatry Super Ski, dzięki której kupując jeden skipass mamy do wyboru nie tylko Pieniny, ale 18 stoków, z których 3 położone są w Słowacji. Na narciarzy czeka 95 tras o łącznej długości ponad 60 km oraz 7 tras biegowych. Mogą korzystać ze stoków na Podhalu, w Spiszu, Gorcach i Pieninach łącznie obsługiwanych przez 86 wyciągów. Do 12 marca karnet na 14 dowolnych dni kosztuje 1699 zł, a ulgowy - 1500 zł. Za 1 dzień Tatry Super Ski trzeba zapłacić 155 zł, lub o 10 złotych mniej za karnet ulgowy. Cztery godziny jazdy kosztują odpowiednio 135 i 120 zł. Najtańsze jest ślizganie się po 16.00 - 130 zł taryfa normalna i 120 - ulgowa. - W porównaniu do cen z 2022 roku, tegoroczne wzrosły od 15 do 30 proc. Najmniej odczują różnice wykupujący karnet na dni, najwięcej - na godziny. Normalny bilet za dwie godziny jazdy kosztuje w Zieleńcu 60 złotych, ulgowy 55 zł. Za siedem godzin jazdy trzeba zapłacić 100 lub 85 zł, a za dwa dni odpowiednio 200 i 175 zł.

Sonda
Gdzie chętniej wybrałbyś się na ferie zimowe?
Pieniądze to nie wszystko Paulina Matysiak
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze