Galerie handlowe znów będą otwarte! Od kiedy i na jakich zasadach?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Galerie handlowe znów będą otwarte! Od kiedy i na jakich zasadach?

Galerie handlowe otwarte i koniec godzin dla seniorów. Już od dziś, 1 lutego

2021-02-01 7:25

Galerie handlowe w końcu otwarte. Od 1 lutego można śmiało ruszać na zakupy do galerii handlowych. Od poniedziałku, 1 lutego, czynne będę wszystkie sklepy. Punkty gastronomiczne serwują posiłki głównie na wynos. Ale i od tego dnia znikają tak zwane godziny dla seniorów.

Galerie handlowe otwarte po lockdownie. Koniec godzin dla seniorów, które wprowadzono na początku pandemii. Od 1 lutego 2021 zaczynają obowiązywać nowe zasady w handlu detalicznym. Po lockdownie, który tym razem trwał ponad miesiąc swoją działalność wznawiają sklepy w galeriach handlowych. Od poniedziałku można robić zakupy w galeriach handlowych. W czasie lockdownu czynne były tam tylko wybrane punkty jak np. apteki, supermarkety z produktami pierwszej potrzeby, saloniki z prasą, restauracje serwujące żywność tylko na wynos - i akurat to cały czas się nie zmienia, wciąż posiłki serwowane są na wynos. Teraz ponownie otwarte będą także sklepy m.in. z odzieżą, zabawkami, drogerie. Jednak pamiętajmy, że zakupy cały czas robimy w reżimie sanitarnym. Przed wejściem do samej galerii, ale i do poszczególnych sklepów może być mierzona temperatura ciała klientów, trzeba odkażać ręce, zasłaniać usta i nos i zachowywać odległość od innych osób. 

I jeszcze jedna bardzo ważna zmiana. Od 1 lutego znikają godziny dla seniorów, które wprowadzono na początku pandemii, czyli niemal rok temu. Od poniedziałku osoby w każdym wieku mogą robić zakupy przez cały dzień. Godziny dla seniorów obowiązywały w godz. 10-12. W tym czasie osoby poniżej 60. roku życia nie mogły wchodzić do sklepów, czego bardzo pilnowała obsługa, gdyż nieprzestrzeganie tych zasad groziło mandatem nakładanym na sklep.

Wielkie promocje w Biedronce. Słodkości i mięso za grosze

Sonda
Czy masz oszczędności?
Atak zimy. Ogromna śnieżyca w Warszawie
Najnowsze