Gazprom

i

Autor: SHUTTERSTOCK Gazprom

Gaz z Rosji

Gazprom ujawnia, kiedy gaz popłynie przez Nord Stream 1

2022-09-06 14:08

Gaz nie popłynie przez Nord Stream 1, dopóki Siemens Energy nie naprawi usterek aparatury - powiedział we wtorek Reutersowi wicedyrektor rosyjskiego Gazpromu Witalij Markełow. Przedstawiciel Siemens odpowiada jednak, że usterki można naprawić na miejscu, a pozostałe turbiny są gotowe do pracy.

Gazprom i usterki w aparaturze

Witalij Markełow, wicedyrektor rosyjskiego Gazpromu przekazał, że gaz nie popłynie przez Nord Stream 1, dopóki Siemens Energy nie naprawi usterek w aparaturze. Gazprom oświadczył, że otrzymał ostrzeżenie od rosyjskich służb kontrolnych, które dotyczyło nieczynnej stacji kompresorów Portowaja. Tłoczyła gaz rurociągiem Nord Stream 1 do Niemiec, jednak nie spełnia wymogów bezpieczeństwa i nie może funkcjonować - poinformował Reuters.

Forum w Karpaczu 2022: Daniel Obajtek

Kiedy popłynie gaz przez Nord Stream 1?

Witalij Markełow zapytany o to kiedy Nord Stream 1 zacznie funkcjonować, odpowiedział jasno: powinniście zapytać Siemensa, oni najpierw muszą naprawić aparaturę. Jak przypomniał Reuters, Gazprom poinformował o wycieku oleju silnikowego z jedynej działającej turbiny w stacji Portowaja. Do chwili obecnej jednak Siemens Energy nie dokonał naprawy. 

Przedsiębiorstwo Siemens zaprzeczył jakoby została im zlecona naprawa, a także przekazał, że pozostałe turbiny są gotowe do pracy. 

Sonda
Kto ponosi odpowiedzialność za wysokie podwyżki cen energii i gazu?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze