Rynek mieszkaniowy

Gdzie są najdroższe mieszkania w Polsce? Warszawa i Kraków mogą się schować!

2023-03-13 18:01

Business Insider przeanalizował ceny mieszkań w Polsce. Wielu może to zdziwić, ale takie miasta jak Warszawa, Gdańsk czy Kraków nie należą już do tych, gdzie cena za metr kwadratowy jest najwyższa. Jak się okazuje jest wręcz stosunkowo niewielka w porównaniu np. do Świnoujścia, czy Zakopanego. Sprawdź ile trzeba zapłacić za mieszkanie w Polsce.

Gigantyczne ceny za mieszkania

Według danych portalu businessinsider.pl w Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkania deweloperskiego to 13,8 tys. złotych. W Gdańsku - 11,5 tys. złotych. Porównywalna cena jest również w Krakowie - 12,2 tys. złotych. Choć ceny mogą wydawać się zawrotne to nie mogą się równać z miejscowościami turystycznymi. Najwięcej za nowe mieszkanie zapłacimy w Świnoujściu. Średnia cena za metr wynosi tam 33,5 tys. złotych. Następnie Zakopane - metr kwadratowy deweloperskiego mieszkania kosztuje tam 20,8 tys. złotych. Później Sopot - 20,6 tys. złotych, a następnie Mikołajki - 19,3 tys. złotych oraz Kołobrzeg - prawie 19 tys. złotych.

- Z jednej strony coraz więcej osób ma pieniądze, by kupować drugie domy, a z drugiej strony rośnie liczba osób, które mogą je wynajmować, by wypocząć nad morzem czy w górach - powiedział portalowi businessinsider.pl Jarosław Sadowski, ekspert Expandera wskazując tym samym, że Polacy jako społeczeństwo bogacą się.

Wysokie ceny inwestycji w kurortach powoduje m.in. mnogość inwestycji. - Obecnie średnią cenę w Świnoujściu winduje w pierwszej kolejności inwestycja Baltic Park Loft z cenami za m kw. od 27,9 tys. do 65 tys. zł - podkreślił w rozmowie z Business Insiderem Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu rynekpierwotny.pl.

Sonda
Co wolisz - mieszkanie w bloku czy dom?
Pieniądze to nie wszystko Paweł Szrot
Najnowsze