Plac Czerwony/Moskwa/Kreml/Rosja

i

Autor: SHUTTERSTOCK Czy Putin rzeczywiście byłby zdolny do tego, aby użyć broni jądrowej?

Płacenie podatków w Rosji to mordowanie dzieci! Premier Ukrainy uderza w Nestle

2022-03-17 11:54

Firma Nestle nie zamierza na razie wycofywać się z rosyjskiego rynku - poinformował w czwartek na Twitterze premier Ukrainy Denys Szmyhal po rozmowie z prezesem przedsiębiorstwa. I napisał też, że "płacenie podatków w państwie terrorystycznym oznacza mordowanie bezbronnych matek i dzieci". Nestle to nie jedyna duża firma, która postanowiła zostać na rosyjskim rynku.

"Rozmawiałem z prezesem Nestle Markiem Schneiderem o skutkach pozostania na rosyjskim rynku. Niestety nie okazał żadnego zrozumienia dla problemu. Płacenie podatków w państwie terrorystycznym oznacza mordowanie bezbronnych matek i dzieci" - przestrzegł Szmyhal. Ukraiński premier wyraził także nadzieję, że Nestle niedługo zmieni zdanie.

Jak wynika z najnowszych danych amerykańskiego Uniwersytetu Yale, już około 400 przedsiębiorstw wycofało się lub zawiesiło swoją działalność w Rosji. We wtorek Unia Europejska przyjęła kolejny pakiet sankcji na Rosję. Najnowsze restrykcje uderzyły m.in. w handel żelazem i stalą oraz towarami luksusowymi.

None

Bojkot marek

Poza Nestle w Rosji nadal działają sieci sklepów Leroy Merlin, Auchan i Decathlon, należące do tego samego holdingu. Media społecznościowe zalała fala negatywnych komentarzy i postów wzywających do bojkotu tych marek.

24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, wcześniej uznała niepodległość dwóch separatystycznych "republik" znajdujących się na wschodzie Ukrainy. W związku z napaścią na Ukrainę wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne.

Sonda
Czy Ukraina powinna wejść do NATO?
Najnowsze