Koronawirus w Polsce. Mamy już MILION zakażeń od początku pandemii

i

Autor: pixabay Koronawirus w Polsce. Mamy już MILION zakażeń od początku pandemii

GIGANTYCZNE pieniądze dla walczących z koronawirusem. Jak je dostać?

2020-12-02 13:52

Walczysz z koronawirusem? Możesz dostać ogromne pieniądze. Aż 81 milionów złotych dofinansowania ze środków Funduszy Europejskich zostało przyznane w wyniku pozytywnej oceny wniosków zgłoszonych w drugiej rundzie konkursu Szybka Ścieżka „Koronawirusy”, realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Obecnie, do 31 grudnia 2020 r., trwa nabór w trzeciej, ostatniej już rundzie konkursu.

Szybka Ścieżka „Koronawirusy” koncentruje się na przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się wirusów, ze szczególnym uwzględnieniem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju szuka projektów polskich przedsiębiorców i naukowców, którzy pracują nad diagnostyką, leczeniem i przeciwdziałaniem chorobom wirusowym. O wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorstwa, zarówno MŚP, jak i duże firmy oraz konsorcja składające się z przedsiębiorców lub przedsiębiorców i jednostek naukowych. Łączny budżet konkursu to ponad 200 mln zł. W dwóch zakończonych już rundach przyznanych zostało już 150 mln zł dofinansowania na realizację 25 projektów. 

- Rynek z zainteresowaniem odpowiedział na ogłoszony przez nas konkurs o tak ważnej i aktualnej tematyce. W pierwszych dwóch rundach konkursu przedsiębiorcy i konsorcja złożyli aż 129 wniosków o dofinansowanie innowacyjnych projektów – komentuje Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. I dodaje: – Czekamy na kolejne projekty, których realizacja przyczyni się do pokonania obecnej pandemii i przeciwdziałania takim zjawiskom w przyszłości.

Przeczytaj: Międzynarodowa współpraca naukowców w czasie pandemii

Wśród projektów wybranych do dofinansowania są takie, które przyczynią się do szybszej i lepszej diagnostyki („Opracowanie systemu PCR|COV – urządzenia do diagnostyki molekularnej Point-of-Care wykrywającego markery RNA wirusa SARS-CoV-2 oraz innych infekcji wirusowych powodujących zbliżone objawy” firmy Curiosity Diagnostics), które pomogą w walce z rozprzestrzenianiem się wirusów („Opracowanie szkła wirusobójczego w celu zwalczania zagrożenia epidemiologicznego” firmy D.A. Glass), jak i takie, które pomogą w codziennym życiu w czasie pandemii („iPreschool.care – platforma do zdalnego nauczania przedszkolnego w warunkach izolacji firmy Yellow House). Pełna lista projektów dostępna jest na stronie NCBR. 

Choinka na rynku we Wrocławiu

Zgłoś swój projekt w trzeciej rundzie. Zgłaszane do dofinansowania w konkursie Szybka Ścieżka „Koronawirusy” projekty mogą obejmować badania przemysłowe, eksperymentalne prace rozwojowe oraz prace przedwdrożeniowe. Obligatoryjnym elementem są jedynie eksperymentalne prace rozwojowe. Minimalna wartość projektu w przypadku pojedynczego MŚP to 1 mln zł, a w przypadku dużych firm oraz konsorcjów 2 mln zł. Dofinansowanie może wynieść aż do 80% wartości kosztów kwalifikowanych w projekcie.

Polecane: Innowacje jako klucz do sukcesu - debata on-line

Wszystkie osoby, które chciałyby zgłosić swój projekt do dofinansowania muszą to zrobić za pomocą dostępnego online wniosku. Specjalnie dla nich, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przygotowało dwa dedykowane konkursowi webinary, które można znaleźć na kanale YouTube instytucji. Pytania dotyczące konkursu można również kierować do Punktu Informacyjnego, który przyjmuje zgłoszenia telefonicznie, poprzez wiadomości email oraz w formie spotkań online. Procedura oceny projektu, jak również panel ekspercki, podczas którego wnioskodawca spotyka się z ekspertami oceniającymi jego projekt, również odbywa się za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Cały proces przebiega więc całkowicie online.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze