Urząd Miasta Krakowa

i

Autor: Ludvig14/CC BY-SA 3.0/wikipedia Nowe godziny pracy krakowskich urzędów. Kiedy można załatwić pilne sprawy?

Godziny pracy urzędów 17 czerwca. Jak pracują urzędy w piątek po Bożym Ciele?

2022-06-17 10:13

17 czerwca, dzień po Bożym Ciele wiele urzędów w Polsce jest nieczynnych. Niektóre jednak pracują w zmienionych godzinach. Dowiedz się, do jakich urzędów nie uda Ci się dziś wejść i sprawdź godziny pracy urzędów w długi weekend czerwcowy.

Zamknięte urzędy 17 czerwca

Boże Ciało przypadające na 16 czerwca jest dniem wolnym od pracy. W niektórych miastach jednak urzędy zdecydowały się o jego przedłużeniu o kolejny dzień. 17 czerwca mieszkańcom nie uda się załatwić swoich spraw w Mikołajewie, Piasecznie, Kątach Wrocławskich, Borowej, Ustrzykach Dolnych, Opatówki, Sułoszowej, Iłży, Kościanie, Podkowie Leśnej, Prażmowei, Czerwonaku, Chojnicach, Wojniczu, Kocku, Buku, Nałęczowie, Dębnie i Lesznowoli - podaje Portal Samorządowy (portalsamorządowy.pl).

Mieszkańcy, którzy planują w tym dniu udać się do urzędu powinni najpierw sprawdzić, czy dany urząd w ogóle jest czynny, a także jakie są ustalone godziny pracy. Może się okazać, że po przybyciu na miejsce czeka ich rozczarowanie, a najbliższym dniem, w którym dany urząd będzie otwarty jest poniedziałek (20.06.2022 r.).

Zmienione godziny otwarcia urzędów. W jakich godzinach urzędy są czynne 17 czerwca?

Nie wszystkie miasta zamknęły w dniu dzisiejszym drzwi do urzędów. Chociażby główny urząd w Krakowie pracuje dziś do godziny 15:30, a punkty obsługi w galeriach handlowych nawet do 18:00. Znajdują się one w Galerii Bronowice, Galerii Bonarka City Center i Galerii Serenada. W przypadku Tauron Areny Kraków, gdzie nadawane są numery PESEL dla uchodźców, godzina zamknięcia przypada dziś na 16:00. 

W Dusznikach w Urzędzie Miasta i Gminy mieszkańcy będą mogli zostać wpuszczeni tylko do godziny 13:00. Skrócone godziny pracy (do 13:00) ma także Biblioteka Publiczna czy Centrum Animacji Kultury.

Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek

Urzędy stanu cywilnego: godziny otwarcia 17 czerwca 2022 r.

Wiele urzędów cywilnych nie będzie czynnych dla zainteresowanych odwiedzinami, natomiast będą prowadzone dyżury. Godziny dyżurów będą odbywały się w skróconych godzinach, np. w Mikołajewie mieszkańcy będą mogli wejść w godzinach 9 - 12, w Chojnicach 9 - 13, a w Kościanie 8 - 13. W niektórych miejscach będą możliwe tylko dyżury telefoniczne. Dyżur USC będzie jednak ograniczał się do spraw pilnych np. sporządzenia aktu zgonu.

Urzędy będą odrabiać dzień wolny w soboty

Urzędy, które 17 czerwca 2022 r. będą niedostępne dla mieszkańców zadeklarowały odrobienie tego dnia w konkretną sobotę. Np. w Ustrzykach Dolnych urząd miasta będzie pracował 20 sierpnia i 3 września w godzinach 8 - 14.

Sonda
Gdzie wybieracie się na długi weekend w czerwcu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze