Grecja

i

Autor: materiał prasowy Santorini

Grecja otwiera granice dla turystów! Minister turystyki potwierdza. Znamy termin!

2021-03-10 16:05

Grecki minister turystyki, Harry Theocharis poinformował, że jego kraj chce już od początku maja otworzyć się na zagranicznych turystów. W związku z tym ma zostać wdrożony specjalny plan. Grecy w dużej mierze żyją z turystyki, dochody z niej stanowią aż jedną piąta budżetu kraju. Jest to główny powód takiej decyzji rządu. Jednak, aby móc udać się na słoneczne wakacje trzeba spełnić określone warunki. Co takiego będą wymagać Grecy?

Turystyka jest dla Grecji jedną z głównych gałęzi gospodarki. Warto zaznaczyć, że aż jedna piąta pieniędzy do budżetu kraju wpływa właśnie z turystyki. W hotelarstwie i gastronomi pracuje również co piąty Grek. Dlatego miejscowy rząd nie mógł dłużej pozwolić sobie na zamrażanie tak wielkich przychodów. Minister turystyki, Harry Theocharis oświadczył, że od początku maja postanowiono otworzyć granice dla turystów. Jednak, żeby móc pojechać tam na wakacje trzeba będzie spełnić określone warunki.  

Zobacz również: Podróż pociągiem z negatywnym testem na Covid! Aby do nich wsiąść...

Od maja do Grecji będą mogły udać się jedynie osoby, które przedstawią zaświadczenie o przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19, wykażą, że nadal posiadają przeciwciała albo okażą negatywny test na obecność koronawirusa wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed przylotem.   

Grecy otwierają granice dla turystów

Na taką decyzję rządu duży wpływ miały niedawne problemy finansowe kraju, które doprowadziły do bankructwa Grecji, ale nie jest to jedyny powód. Minister turystyki zaznaczył również, że w wielu krajach proces szczepienia obywateli jest już bardzo zaawansowany, co zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, a także spowoduje większą chęć do podróżowania. 

Czytaj też: Pierwszy paczkomat Aliexpress właśnie znalazł swoje miejsce w Warszawie

– Grecja jest gotowa na sezon 2021 z pełnym protokołem sanitarnym – powiedział minister Harry Theocharis. Zaznaczył jednak przy tym, że turyści nadal powinni spodziewać się wyrywkowych kontroli na obecność koronawirusa. 

Beata Szydło w Brukseli. Wygląda mizernie

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze