Paczkomaty AliExpress

i

Autor: Marco Verch/Kgbo

Pierwszy paczkomat Aliexpress właśnie znalazł swoje miejsce w Warszawie

2021-03-10 15:12

Aliexpress cieszy się sporą popularnością w Polsce. Niebawem paczki zamawiane za pomocą tej platformy będzie można odbierać bezpośrednio z odpowiednio obrendowanych paczkomatów. Na razie taką możliwość będą mieli mieszkańcy Warszawy. Mieszkańcy stolicy będą mogli swoje paczki z Chin odbierać z automatu w jednej z dzielnic miasta. Gdzie zlokalizowany jest paczkomat Aliexpress?

Mieszkańcy Warszawy zamawiający na Aliexpress będą mieli ułatwione zadanie. Paczkomat Aliexpress pojawił się na warszawskiej Woli  przy ulicy Zawiszy Czarnego 16 . Chiński paczkomat różni się od pozostałych tego typu maszyn. Przede wszystkim jest dość mały i składa się z 30 wąskich skrytek i kilku większych komór. To dość mało w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami. Ale najwidoczniej póki co na przesyłki z Aliexpress wystarczy. Wszystko wskazuje na to, że paczkomat w Warszawie to dopiero pierwszy krok. Zapewne niebawem kolejne takie maszyny pojawią się w innych polskich miastach. Oprócz tego w ramach ekspansji na polskim rynku Aliexpress planuje budowę magazynów w Polsce. Tak rozbudowany system dostaw i składowania przesyłek ma na celu przede wszystkim skrócenie czasu oczekiwania na przesyłki.

Warto podkreślić, że zarówno Alibaba, jak i Aliexpress to chińskie platformy e-handlowe założone przez Alibaba Group. Zasadniczą różnicą pomiędzy tymi dwoma stronami jest grupa odbiorców, do której są skierowane. Sklep Alibaba działa głównie na zasadzie B2B (business to business), czyli handlu pomiędzy przedsiębiorstwami, podczas gdy Aliexpress jest skierowany głównie do odbiorców indywidualnych – model B2C (business to consumer).

ZOBACZ: Wyjątkowa oferta Biedronki. Do zgarnięcia 100 tys. zł.

Minister Dworczyk o szczepieniach
Sonda
Czy pójdziesz na zakupy do stacjonarnego sklepu AliExpress w Polsce?
Najnowsze