Piwo

i

Autor: Shutterstock Piwo

Grupa Żywiec

Grupa Żywiec po ponad 30 latach... zniknie z giełdy!

2023-01-30 10:00

Grupa Żywiec kontrolowana przez Heinkena złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o udzielenie zezwolenia na wycofanie wszystkich akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW w Warszawie. Tak dobiega końca blisko 32-letnia historia Żywca na giełdzie.

Grupa Żywiec znika z giełdy

Jak czytamy zarząd Grupy Żywiec S.A. poinformwał, że Spółka w dniu 27 stycznia 2023 r. złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o udzielenie zezwolenia na wycofanie akcji Spółki z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Wniosek został złożony w wykonaniu uchwały podjętej przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki w dniu 26 stycznia 2023 r. w sprawie wycofania akcji Grupy Żywiec Spółka Akcyjna z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych S.A. z siedzibą w Warszawie, o której podjęciu Spółka poinformowała w raporcie bieżącym nr 2/2023 z dnia 26 stycznia 2023 r.

Kontrolujący Grupę Żywiec koncern Heineken od dawna planował zdjąć firmę z giełdy. W listopadzie holenderska grupa wezwała do sprzedaży ponad 680 tys. akcji Grupy Żywiec znajdujących się w obrocie giełdowym i stanowiących ok. 6,6 proc. liczby głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Heineken posiadał już wtedy akcje odpowiadające 93 proc. głosów.

Sonda
Lubisz piwo?
Pieniądze to nie wszystko Paulina Matysiak
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze