promocja na stacjach Moya

i

Autor: www.pixabay.com

Gwałtowna zmiana cen benzyny! Zaskakujący ruch Obajtka

2022-03-16 14:39

"Reagujemy na zmiany rynkowe i po raz kolejny w tym tygodniu obniżamy ceny paliw na naszych stacjach" - napisał na Twitterze Daniel Obajtek. Prezes Zarządu PKN ORLEN podał, że ceny ON "spadają o 20 gr/l do średniego poziomu 7,35 zł, a benzyny o 15 gr/l do średniego poziomu 6,64 zł". "Działamy aktywnie by ceny paliw w Polsce nadal były najniższe w Europie" - dodał Obajtek.

Jak podał w środę na Twitterze Daniel Obajtek kierowcy będą mogli liczyć na obniżkę cen na stacjach benzynowych. "Reagujemy na zmiany rynkowe i po raz kolejny w tym tygodniu obniżamy ceny paliw na naszych stacjach" - stwierdził Prezes Zarządu PKN ORLEN. I tak ceny ON mają spaść o 20 gr/l do średniego poziomu 7,35 zł. Benzyna natomiast o 15 gr/l do średniego poziomu 6,64 zł. "Działamy aktywnie by ceny paliw w Polsce nadal były najniższe w Europie" - dodał Obajtek. Eksperci już na początku tygodnia przekonywali, że będzie można spodziewać się tendencji spadkowej na całym rynku. Zapowiedziane obniżki cen paliw widać już na stacjach Orlenu i z czasem będą wprowadzane także przez innych sprzedawców - powiedziała PAP Urszula Cieślak z BM Reflex. 

Tendencja spadkowa

Według Cieślak nie należy jednak spodziewać się bardzo dużego zróżnicowania cen między stacjami. "Będziemy mieścić się w granicach poniżej 7 zł za litr benzyny i poniżej 8 zł za litr dla oleju napędowego" - oceniła. Także Jakub Bogucki, analityk rynku paliw e-petrol.pl uważa, iż z dużym prawdopodobieństwem zasygnalizowane obniżki będą pojawiać się w kolejnych dniach na stacjach.

"Zmiany na rynku hurtowym są na tyle duże, że oczekiwać można tendencji spadkowej w krótkim czasie – i dotyczyć to będzie nie tylko stacji Orlenu, ale całego rynku. Skala obniżek może się powiększać, o ile tendencja spadkowa utrzyma się na rynku międzynarodowym, a to wydaje się mocno prawdopodobne w kolejnych dniach" - wskazał Bogucki.

Super Biznes Jacek Sasin
Sonda
Jak radzisz sobie z wysokimi cenami paliwa?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki