obremski radziwiłł

i

Autor: Tomasz Golla/Super Express, Paweł Dąbrowski/Super Express obremski radziwiłł

Premie dla urzędników

Hojni wojewodowie. Obremski i Radziwiłł rozdali urzędnikom najwięcej

2023-03-14 16:01

Ile wyniosły premie dla urzędników w 2022r.? Na to pytanie próbował odpowiedzieć Fakt. Dziennik zebrał dane z połowy urzędów wojewódzkich. Jak informuje najhojniejsi dla swoich podwładnych okazali się: Jarosław Obremski i Konstanty Radziwiłł, czyli wojewodowie: dolnośląski i mazowiecki.

Jedynie 8 na 16 urzędów wojewódzkich udzieliło Faktowi odpowiedzi na pytanie dotyczące premii w 2022 r. Na podstawie zebranych informacji dziennik sprawdził jak bardzo hojni byli wojewodowie dla swoich podwładnych. Najwyżej uplasował się Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski. "Łączna kwota nagród w kierowanym przez niego urzędzie przekroczyła 5 mln 920 tys. zł" - podaje Fakt i zaznacza, że biorąc pod uwagę liczbę pracowników, czyli 850 osób, daje to blisko 7 tys. zł na osobę.

Ile natomiast wyszła łączna kwota nagród wypłaconych w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie w 2022 r.? Kwota robi wrażenie, bo aż 3,5 mln zł. "To druga co do wielkości pula nagród, ujawniona przez wojewodów" - informuje dziennik. Jak czytamy kwotę podzielono wśród 1684 osób, co średnio na etat daje ok. 2,1 tys. zł.

Z wyjaśnień przesłanych dziennikowi wynika, że podwładni wojewody Konstantego Radziwiłła, nagrodzeni zostali na podstawie "wniosków składanych przez dyrektorów poszczególnych komórek", a pieniądze pochodziły z "tworzonego zgodnie z przepisami, funduszu nagród w wysokości 3 proc. środków przeznaczanych na wynagrodzenia".

Sonda
Czy na zakupach odczuwasz, że ceny poszły do góry?
Pieniądze to nie wszystko Paweł Szrot
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze