Ile kosztuje operacja i zabieg NFZ? Tyle zapłacisz w publicznym szpitalu. Zobacz, za co!

2020-06-23 5:06 WSB
operacja
Autor: materiały prasowe

Szpitale publiczne oraz prywatne to nie tylko wielodniowa hospitalizacja, ale przede wszystkim zabiegi i operacje, które w wielu przypadkach refunduje lub całkowicie finansuje NFZ. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy państwowy szpital wystawi nam rachunek za wykonanie usługi. Ile kosztują operacje i zabiegi wykonywane na NFZ? Wybraliśmy kilkanaście oferowanych przez publiczne szpitale – za niektóre z nich można kupić samochód w salonie. Zobacz, ile zapłacisz za zabiegi i operacje NFZ.

Na operację czy zabieg z ramienia NFZ zwykle trafiamy na ustalony, często wiele miesięcy wcześniej, termin. Nasz stan zdrowia może jednak pogorszyć się nagle i wówczas do publicznego szpitala trafiamy natychmiast, gdzie w każdej chwili może zapaść decyzja, że operacja czy zabieg nie może czekać. To wtedy może się okazać, że są problemy z naszym ubezpieczeniem w ochronie zdrowia, albo NFZ i tak wystawi nam rachunek, bowiem konkretne badanie nie było w pełni refundowane przez państwo. Sama hospitalizacja NFZ potrafi kosztować średnio kilka ładnych tysięcy złotych (więcej przeczytasz o tym TUTAJ). Zabiegi i operacje z publicznej kasy to już zupełnie inna historia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: WAŻNE ZMIANY w 500 plus! Nowe wypłaty! REWOLUCJA! Od kiedy? Komu przysługują?

Jednym z „najprostszych”, a zarazem najtańszych zabiegów z tegorocznego cennika Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie (Placówka podlega MON, ale jest szpitalem publicznym) jest sprawdzenie poziomu cukru. Na wstępie na SOR za taką usługę otrzymamy rachunek 6 zł. Podobne ceny są w całej Polsce.

Cewnikowanie pęcherza to już wydatek rzędu 20 złotych. W państwowych szpitalach ok. 90 złotych zapłacimy za założenie więcej niż 5 szwów. Za zbadanie jednego mięśnia przy pomocy EMG będziemy musieli zapłacić NFZ 132 złote, a za test wysiłkowy EKG na bieżni 150 złotych.

Rachunek od NFZ na 345 złotych dostaniemy za wstrzyknięcie kolagenu, 500 złotych policzy SOR za użycie defibrylatora, a dentysta w państwowym szpitalu „nabije” 800 złotych za podstawowe wybielanie zębów.

Chirurgiczne odtłuszczanie podbródka to koszt 2300 złotych. Za ginekomastię zapłacimy 3450 złotych, zaś za onkoplastyczne wycięcie guza piersi 4000 złotych. Dwa razy tyle, czyli 8000 złotych NFZ liczy za usunięcie przezskórne ciała obcego z układu naczyniowego tętniczego i żylnego.

ZOBACZ KONIECZNIE: Wyciek danych z aplikacji randkowych! Pikantne zdjęcia, rozmowy i nazwiska!

10 000 złotych to cena za plastykę brzucha w publicznym szpitalu. 12 000 złotych rachunku od NFZ dostaną osoby, które zdecydują się na całkowitą korektę nosa. 14 000 złotych to koszt mastektomii podskórnej z wszczepieniem protezy/ekspandera.

Najdroższymi pozycjami w cenniku NFZ są operacje związane z embolizacją przezcewnikową tętniaka mózgu. Ceny zaczynają się od 10 000 złotych, ale kończą na 48 000 złotych.

Super Biznes 18 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.