SZOKUJĄCA prawda! Ujawniamy, ile naprawdę zarabia Jurek Owsiak

2021-01-12 10:38 mos
zajawka ZAROBKI OWSIAKA
Autor: Redakcja SE

Zarobki Jurka Owsiaka, szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, od lat są tematem dyskusji. Czy dziennikarz dostaje pensję za organizowanie WOŚP? Czy czerpie zyski z datków ze słynnych puszek fundacji? Przeciwnicy Owsiaka mogą być w szoku. Okazuje się, że lider orkiestry nie pobiera żadnej pensji z racji pełnienia funkcji prezesa zarządu Fundacji WOŚP! Sprawdź, w jaki sposób działacz charytatywny zarabia na życie.

W tym roku odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli fundacji, której od początku przewodzi polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, showman, filantrop - Jerzy Owsiak. WOŚP to największa akcja dobroczynna w naszym kraju. W ciągu 28. finałów fundacja zebrała 1. 313. 000. 000 zł i zakupiła 65 tys. 200 urządzeń medycznych.

ZOBACZ: Rossmann rozdaje bony na zakupy za 250 zł? UWAGA! To...

Kwoty te robią wrażenie, ale od kilkunastu lat społeczność rozgrzewa także inna suma. Mowa o pensji samego Jurka Owsiaka, wokół której narosło wiele mitów. Przeciwnicy działalności dziennikarza wielokrotnie potrafili oskarżać go o kradzież gromadzonych na cele pomocowe pieniędzy. Jaka jest prawda?

Finansowy Opiekun SE poleca:

Ile zarabia Jurek Owsiak?

Temat zarobków Jurka Owsiaka powraca jak bumerang za każdym razem, gdy zbliża się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten kontrowersyjny wątek szczególnie lubią przeciwnicy dziennikarza. Co ciekawe, na to pytanie odpowiedział sam lider WOŚP. Dwa lata temu opublikował post na Facebooku, w którym tłumaczy się z wysokości swoich zarobków. Osoby krytykujące działalność charytatywną Owsiaka mogą być w szoku! Na jego rachunku bankowym próżno szukać wysokich sum. 

Jurek Owsiak twierdzi, że nie czerpie dochodów z pracy w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze pochodzą z innych źródeł, choć związanych z WOŚP. Jak potwierdza, nie są to jednak datki ze slynnych puszek! Szef WOŚP otrzymuje pensję tylko z fundacji Złoty Melon, która m.in. jest producentem Pol’and’Rock Festivalu (wcześniej Przystanku Woodstock), zajmuje się sprzedażą gadżetów z logo WOŚP, a także organizuje szkolenia komercyjne dla firm. Cały zysk z tej działalności trafia na konto Fundacji.

"Ja, Jurek Owsiak, od 6 lat (obecnie 8 lat - red.) pracuję w firmie Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą tylko i wyłącznie do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych. Jestem prezesem zarządu tej spółki i moje wynagrodzenie „na rękę” wynosi ok. 10 tys. złotych. Jego wielkość nie zmieniła się w ostatnich latach znacząco, bo ostatnia moja podwyżka miała miejsce w październiku 2017 roku i wynosiła 1000 zł" - mogliśmy przeczytać w poście.

Lider WOŚP zarabia nie tylko jako prezes Złotego Melona. Owsiak otrzymuje również wynagrodzenie za pracę jako dziennikarz radiowy oraz wykładowca w agencji Power Speech.

Dziennikarz od ponad 40 lat żonaty jest z Lidią Niedźwiedzką-Owsiak, która w Fundacji zajmuje stanowisko dyrektora ds. medycznych. Owsiak kilka lat temu postanowił ujawnić dochody swojej małżonki. Kobieta w 2017 roku, na wspomnianej posadzie, pobierała miesięczną pensję w wysokości 13 743 brutto, czyli około 9 tys. zł netto. Żona Owsiaka założyła też i prowadziła firmę Mrówka Cała, która zajmowała się produkcją filmów, nagrań wideo czy obsługą medialną Przystanków Woodstock i finałów WOŚP. Jednak w 2014 roku jej działalność została zawieszona.

Szef WOŚP mówi wprost nie tylko o swoich zarobkach, ale dba również o transparentność działań fundacji. Na stronie internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziemy szczegółowe rozliczenia z finałów akcji oraz sprawozdania finansowe fundacji. Podczas 28. finału WOŚP zebrano 186 133 610,66 zł.

CZYTAJ KONIECZNIE: Biedronka - WIELKIE hity od poniedziałku. Niesamowite promocje. Masło za 3 zł, czekolady za 2 zł, dezodoranty za 1 zł! [GALERIA]

Góralskie veto i bunt przedsiębiorców. Nie czekają na rząd i otwierają biznesy. Zobacz komentarz Adama Federa [WIDEO]
Najnowsze