Ile zarabia Święty Mikołaj?

2019-12-05 12:49 KaJa
Święty Mikołaj
Autor: thinkstockphotos.com

Sezon na Święta Bożego Narodzenia otwarty. Tradycyjnie, już jak co roku, świąteczny maraton rozpoczęły sklepy i galerie handlowe. To czas wzmożonej pracy dla sprzedawców oraz firm kurierskich, jest to także czas kiedy pojawia się całkowicie nowy zawód – Świętego Mikołaja. Panowie z bujną białą brodą i wielkim czerwonym płaszczem wynajmowani są przez wszelkie fundacje, szkoły, przedszkola, a także coraz częściej, przez klientów indywidualnych. Zobacz, ile może zarobić św. Mikołaj w grudniu.

Jak pisze serwis „wynagrodzenia.pl” w dużych miastach można skorzystać z zarówno Mikołaja wynajętego z prywatnego ogłoszenie lub też z profesjonalnej agencji. Co ważne, zatrudnienie tego pierwsze będzie wiązało się o o wiele mniejszymi kosztami. Średnio za Mikołaja z profesjonalnej firmy zapłacimy około 50 proc. drożej. Trzeba jednak podkreśli, ze usługi zawodowca są pewniejsze, mniejsze jest także ryzyko, że „Święty Mikołaj” nie wywiąże się ze swojego zadania.

ZOBACZ TEŻ: Święty Mikołaj bez tajemnic, czyli jak biskup został wykorzystany do reklamy [ZDJĘCIA]

Ile zarabia „Święty Mikołaj”?
Stawki za wynajem są różne w zależności od miasta. W dużych aglomeracjach łatwiej jest zatrudnić taką osobę, ale koszt również jest wyższy. Ceny w miastach wojewódzkich oscylują w okolicach 100 – 150 złotych za krótką zaledwie półgodzinną wizytę w domowe. Jeszcze drożej jest w Warszawie gdzie do podanych wyżej kwot należy doliczyć jeszcze kilkadziesiąt złotych. Jak zostało podkreślone w serwisie „wynagrodzenia.pl” trzeba pamiętać, że zawód Mikołaja wymaga ciągłego przemieszczania się i zakupu odpowiedniego stroju co oznacza, że realna kwota jaka trafia do kieszeni jest o wiele niższa.

W przypadku profesjonalnych agencji ceny różnią się w zależności o daty i godziny wizyty. Najdrożej jest w Wigilię po godzinie 15:00, kiedy to za wizytę należy zapłacić około 220 złotych. W mniej oblegane terminy ceny zaczynają się od 130 złotych za pół godziny. Należy jednak pamiętać, że wiele agencji dolicza do ceny końcowej usługi dodatkowe, takie jak czytanie bajek dzieciom, wręczanie prezentów czy nawet pokazy magików. Oczywiście, sam Święty Mikołaj może być nie wystarczający, istnieje również możliwość zatrudnienia Śnieżynki, ich stawki są dosyć zróżnicowane i wahają się od 120 do 280 złotych za wizytę.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Dramatyczna wiadomość dla dzieci od znanej sieci. "Święty Mikołaj nie istnieje"

Inne ceny obowiązują dla placówek edukacyjnych. Według danych zebranych przez „wynagrodzenia.pl” pierwsza wizyta Świętego Mikołaja godzina kosztuje od 150 złotych do nawet 400  złotych. Każda kolejna rozpoczęta godzina to dodatkowe 70-150 złotych.

Najnowsze