Olgierd Cieślik Impact 2022: wzrost przychodów wynika głównie z działalności kasyna online

i

Autor: Paweł Jaskółka / Super Express Olgierd Cieślik Impact 2022: wzrost przychodów wynika głównie z działalności kasyna online

Impact'22. Prezes Cieślik: Rekordowe przychody Totalizatora Sportowego. Rocznie przybywa setka milionerów

2022-05-12 12:31

26 mld 260 mln zł., to przychody Totalizatora Sportowego w 2021 r. w porównaniu z 2020 r. to znaczący wzrost. Wtedy przekroczyliśmy kwotę 15 mld. zł. Wzrost wynika głównie z działalności kasyna online oraz z automatów w salonach gier, ale nie tylko. Loterie pieniężne miały również rekordowe wzrosty. Przychody wyniosły w tym segmencie ok. 6 mld zł - to bardzo wysoki wynik przychodów. Segment online generuje u nas ponad 15 mld zł przychodów - wyliczał Olgierd Cieślik prezes Totalizatora Sportowego w rozmowie z Hubertem Biskupskim zastępcą redaktora naczelnego Super Ekspressu podczas poznańskiego kongresu gospodarczego Impact'22.

Jak prognozuje Cieślik, w tym roku przychody firmy mają przekroczyć 30 mld zł. Duże znaczenie w osiąganiu przychodów będzie miał segment gier online. -Przy tym nie zapominamy o tradycyjnych formach zakładów, rozwijamy sieć naszych kolektur. Mamy 20 tys. punktów sprzedaży, przekroczyliśmy tysiąc salonów gier na automatach, w tym roku chcemy otworzyć 300 nowych takich punktów -zaznaczył prezes Totalizatora Sportowego.

-Setki tysięcy osób wygrywa w nasze gry, a milionerów mamy średnio ok. 100 rocznie. Przy wypłacie oferujemy specjalne doradztwo-wydaliśmy także poradnik milionera. Staramy się przekazać zwycięzcy przynajmniej podstawowe informacje jak zarządzać  dużym majątkiem zwłaszcza dla osób, dla których są to naprawdę wysokie kwoty. Nie wypłacamy w gotówce - zaznaczył Cieślik, ale doradzamy założenie kilku kont i podzielenie wygranej  -twierdzi prezes Totalizatora Sportowego.

Olgierd Cieślik Impact 2022

Rozrywki nie zabraknie

Prezes podczas rozmowy zapowiedział również wprowadzenie nowych produktów, kilkadziesiąt nowych zdrapek oraz kilkanaście nowych gier w Lotto.pl tak aby dostarczyć jak najbardziej zróżnicowaną rozrywkę.

Czytaj również: Totalizator Sportowy zapewnia 10,5 tys. miejsc pracy i 3,4 mld zł dla polskiej gospodarki [RAPORT]

Przychody Totalizator Sportowy przeznacza na zakup nowych technologii i rozwój sieci punktów gier na automatach. Zgodnie z prawem przekazujemy część przychodów na wsparcie sportu i kultury. W 2021 r. ponad 1 mld zł., przekazaliśmy na Fundusz Promocji Kultury i Fundusz  Rozwoju Kultury Fizycznej. To nasi gracze są największymi mecenasami tych dwóch ważnych dziedzin życia społecznego - podsumował Cieślik w rozmowie z Super Ekspressem.

Sonda
Grałeś kiedyś w gry hazardowe?

Kongres Impact’22 to jedno z najbardziej prestiżowych i znaczących wydarzeń organizowanych w naszej części Europy. Przez dwa dni w stolicy Wielkopolski, tysiące przedsiębiorców, naukowców i przedstawicieli administracji publicznej dyskutuje na temat możliwości maksymalnego wykorzystania szans, jakie polskiej i europejskiej gospodarce stwarza technologiczna rewolucja.

Najnowsze