Robert Lewandowski

i

Autor: East News

Biznesy Roberta Lewandowskiego

Imperium Roberta Lewandowskiego. Polski piłkarz zarobi nie tylko na kontrakcie w Barcelonie

2022-07-16 14:51

Polaków obecnie rozpalają wieści o transferze Roberta Lewandowskiego do Barcelony. Polski piłkarz w "Dumie Katalonii" dostanie bajeczny kontrakt, na którym zarobi nawet 24 mln euro rocznie. Ale to nie jest jego jedyne źródło dochodu. Polski piłkarz nie wydaje swoich zarobków tylko na konsumpcję, ale wyraźnie zabezpiecza się na przyszłość, gdy zawiesi buty na kołku. Oto lista biznesów polskiego piłkarza.

Robert Lewandowski i jego biznesowe imperium. Na czym jeszcze zarabia polski piłkarz?

Robert Lewandowski w FC Barcelonie zarobi mniejszą kwotę netto niż w Bayernie, głównie przez Hiszpański system podatkowy. Jednak polski piłkarz dywersyfikuje swoje dochody i może sobie pozwolić na spełnianie sportowych ambicji ponad wysokie zarobki. Gdy już przejdzie na piłkarską emeryturę, zapewne zajmie się swoimi inwestycjami, a nie jest ich mało.

W 2019 roku w Niemczech została uruchomiona sprzedaż kawy, którą sygnuje Robert Lewandowski. Pod znakiem RL9 można kupić jej kilka wariantów, creme, espresso oraz gold. W 2020 roku została uruchomiona również sprzedaż w Polsce.

Pieniądze to nie wszystko - Jerzy Hausner

Marka RL9 to nie tylko kawa, ale również napoje izotoniczne. W 2019 roku polski piłkarz wprowadził na rynek napoje RL9pro. Oprócz produktów konsumenckich, polski piłkarz posiada również udziały w spółce RL Management zajmującej się nieruchomościami. Ponadto pod nazwą RL Media funkcjonuje dom mediowy, którego piłkarz jest od 2019 roku współwłaścicielem.

Robert Lewandowski inwestuje również w rynek cyfrowy

W 2018 roku Robert Lewandowski zainwestował w Samurai Labs, firmę która zaprogramowała AI zapobiegające cyberprzemocy Technologie są wykorzystywane m.in. na forach internetowych, serwisach randkowych, czy grach sieciowych. 

W 2020 roku polski piłkarz został inwestorem aplikacji LESS_, do handlu używaną odzieżą. Wśród inwestorów, którzy wyłożyli 12 mln zł znaleźli się również prezes Maspeks Krzysztof Pawiński, a także Arjan Bakker i Tomas Dudziak, założyciele Allegro.

Robert Lewandowski zainwestował nawet w rynek gier komputerowych. Piłkarz ostał udziałowcem notowanej na giełdzie nowo powstałej spółki zajmującej się grami sportowymi, podlegającej pod Movie Games. Lewandowski będzie udzielał również wsparcia merytorycznego.

Sonda
Czy korzystałeś z produktów reklamowanych lub sygnowanych przez Roberta Lewandowskiego?
Najnowsze