NBP, ZUS, Tauron, PGE, Energa, JSW, KGHM, LOT, PKP, Orlen, Lotos, Ruch, Inpost, CD Projekt, PKO BP, Pekao SA, Alior

i

Autor: Materiały prasowe

Iwona Waksmundzka-Olejniczak nowym prezesem Energi

2021-10-27 19:19

Rada nadzorcza Energi, spółki zależnej PKN Orlen, powierzyła Iwonie Waksmundzkiej-Olejniczak, dotychczasowej wiceprezes ds. korporacyjnych, funkcję prezesa zarządu. Od lipca tego roku Waksmundzka-Olejniczak pełniła również obowiązki prezesa po odwołaniu z tej funkcji Jacka Golińskiego

Odwołany w lipcu Jacek Goliński był dziesiątym prezesem energetycznej spółki z Gdański od czasu objęcia władzy przez PiS w listopadzie 2015 r. Dwóch z nich: Roman Pionkowski oraz Arkadiusz Siwko w fotelu prezesa zasiadali krócej niż miesiąc.

Waksmundzka – Olejniczak od maja 2020 r. zasiada w zarządzie Energi. Związana jest również z Orlenem - najpierw od lutego 2018 roku jako dyrektor biura relacji inwestorskich, a następnie od lutego 2019 roku jako dyr. wykonawczy ds. strategii i innowacji oraz relacji inwestorskich.

W sprawie cen prądu UE bezradnie rozkłada ręce

Pracowała też w Banku Ochrony Środowiska, nadzorowała obszar bankowości prywatnej, a następnie bankowości korporacyjnej. Wcześniej jako menadżer w Plus Banku odpowiadała za budowę, kształtowanie i realizację strategii marketingowej oraz polityki komunikacji zewnętrznej. Spółka dodała, że Waksmundzka-Olejniczak zasiada w radach nadzorczych Unipetrol, Orlen Upstream i jest wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Baltic Power.

Złote Laury 2021. PKN Orlen odegra ważną rolę w transformacji energetycznej
Sonda
Obawiasz się podwyżki cen prądu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze