Iwona Waksmundzka-Olejniczak nowym prezesem Energi

2021-10-27 19:19
NBP, ZUS, Tauron, PGE, Energa, JSW, KGHM, LOT, PKP, Orlen, Lotos, Ruch, Inpost, CD Projekt, PKO BP, Pekao SA, Alior
Autor: Materiały prasowe

Rada nadzorcza Energi, spółki zależnej PKN Orlen, powierzyła Iwonie Waksmundzkiej-Olejniczak, dotychczasowej wiceprezes ds. korporacyjnych, funkcję prezesa zarządu. Od lipca tego roku Waksmundzka-Olejniczak pełniła również obowiązki prezesa po odwołaniu z tej funkcji Jacka Golińskiego

Odwołany w lipcu Jacek Goliński był dziesiątym prezesem energetycznej spółki z Gdański od czasu objęcia władzy przez PiS w listopadzie 2015 r. Dwóch z nich: Roman Pionkowski oraz Arkadiusz Siwko w fotelu prezesa zasiadali krócej niż miesiąc.

Waksmundzka – Olejniczak od maja 2020 r. zasiada w zarządzie Energi. Związana jest również z Orlenem - najpierw od lutego 2018 roku jako dyrektor biura relacji inwestorskich, a następnie od lutego 2019 roku jako dyr. wykonawczy ds. strategii i innowacji oraz relacji inwestorskich.

W sprawie cen prądu UE bezradnie rozkłada ręce

Pracowała też w Banku Ochrony Środowiska, nadzorowała obszar bankowości prywatnej, a następnie bankowości korporacyjnej. Wcześniej jako menadżer w Plus Banku odpowiadała za budowę, kształtowanie i realizację strategii marketingowej oraz polityki komunikacji zewnętrznej. Spółka dodała, że Waksmundzka-Olejniczak zasiada w radach nadzorczych Unipetrol, Orlen Upstream i jest wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Baltic Power.

Złote Laury 2021. PKN Orlen odegra ważną rolę w transformacji energetycznej
Sonda
Obawiasz się podwyżki cen prądu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze