Jedna z najbogatszych rodzin

Jacob Rothschild nie żyje. Był częścią słynnej dynastii bankowej [ZDJĘCIA]

2024-02-27 9:39

Zmarł Jacob Rothschild, finansista należący do znanej brytyjskiej dynastii bankowej. Działalność w bankowym biznesie łączył z działalnością charytatywną. Zmarł w wieku 87 lat.

Nie żyje Jacob Rothschild – rodzina bankierów z tradycjami

Historia finansowego imperium Rothschild sięga osiemnastego wieku. - Nasz ojciec Jacob był ważną postacią w życiu wielu ludzi, znakomitym  finansistą, mecenasem sztuki i kultury, oddanym urzędnikiem państwowym,  żarliwym zwolennikiem spraw charytatywnych w Izraelu i kulturze  żydowskiej, zapalonym ekologiem i ukochanym przyjacielem, ojcem i  dziadkiem. Zostanie pochowany zgodnie z żydowskim zwyczajem podczas  niewielkiej ceremonii rodzinnej, a w późniejszym terminie odbędzie się  uroczystość upamiętniająca jego życie – informuje oświadczenie rodziny cytowane przez agencję AP.

Majątek Rothschildów

Rodzina Rothschild zdobyła fortunę już przez erą wojen napoleońskich. Zaliczała się do pionierów bankowości w okresie industrializacji. Finansowa dynastia była na tyle wpływowa w różnych okresach dziejów, ze zapisała się wielokrotnie na kartach historii. Rodzina Rothschild miała udział m.in. w uzyskaniu niepodległości przez Brazylię.

Pieniądze to nie wszystko - Artur Soboń

QUIZ PRL. Co się piło w Polsce Ludowej?

Pytanie 1 z 15
Kawa zalewana wrzątkiem w PRL-u nosiła nazwę:
QUIZ PRL. Co się piło w Polsce Ludowej ?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze