wyprawka szkolna

i

Autor: Materiały prasowe

Jak dostać pieniądze na szkolną wyprawkę. Rodzice ruszyli po pieniądze

2021-08-26 12:01

Rok szkolny 2021/2022 zaraz się rozpocznie. W sklepach trwają promocje na artykuły szkolne. W tym roku, tak jak poprzednio, można dostać 300 zł na dziecko. Pieniądze powinny pójść na wyposażenie pociechy do szkoły. Rodzice nie zwlekają i masowo ruszyli do urzędu z wnioskami. Na konta rodziców i opiekunów przekazaliśmy już 925 mln zł. Liczba dzieci, dla których przeznaczone jest wsparcie – zgodnie z wnioskami – przekroczyła 3,6 mln – poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Rok szkolny za pasem. Rodzice ruszyli po 300 zł od rządu na wyprawkę szkolną. Od 1 lipca tego roku można składać wnioski o świadczenie z programu Dobry Start (tzw. 300 plus). W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Jak podaje ZUS, od 1 lipca, czyli od uruchomienia tegorocznego naboru wniosków o świadczenie z programu Dobry Start, rodzice i opiekunowie uczących się dzieci złożyli ponad 3 mln wniosków. - Zainteresowanie programem jest ogromne, a pieniądze trafiają do rodzin. Program Dobry Start to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Środki wypłacane są na bieżąco – powiedziała Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

W ramach programu, ZUS wypłaca świadczenie w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Osoby, które złożą wniosek do końca sierpnia, pieniądze otrzymają najpóźniej 30 września 2021 r. Jeśli wniosek zostanie złożony później, ZUS wypłaci świadczenie w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Tańczące z promocjami (20.08)
Sonda
Czy 300 Plus powinno być także przyznawane dorosłym osobom uczącym się?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze