Ryszard Rynkowski

i

Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS Emerytura Ryszarda Rynkowskiego skandalicznie niska. Piosenkarz dostaje grosze

Jaką emeryturę otrzymuję Ryszard Rynkowski? Ta kwota całkowicie zaskakuje

2021-03-28 9:49

Polskie gwiazdy telewizji czy estrady nie są rozpieszczane przez ZUS. Większość artystów może liczyć jedynie na głodowe emerytury. Powodem tego są wieloletnie zaniedbania, a także praca na umowy o dzieło. Niedawno media obiegła informacja, że również znany kompozytor, piosenkarz i były członek grupy VOX, Ryszard Rynkowski, nie ma powodów do radości w związku z wysokością świadczenia emerytalnego. W takim razie jakiej wysokości emeryturę otrzymuje co miesiąc?

Na wysokie emerytury wypłacane z ZUS może liczyć bardzo nie wiele gwiazd. Większość po zakończeniu kariery otrzymuje minimalną emeryturę. Tak jest między innymi w przypadku jurorki programu "The Voice Senior" Alicji MajewskiejMaryli Rodowicz, Karola Strasburgera, czy Krzysztofa Cugowskiego. Majewska dostaje co miesiąc jedynie trochę ponad tysiąc zł. 

Czytaj też: Tak mieszka Julia Wieniawa. Ten apartament kosztował ją miliony [ZDJĘCIA]

Podobnie wygląda sytuacja wokalisty Budki Suflera Krzysztofa Cugowskiego, który jeszcze niedawno otrzymywał jedynie niecałe 600 zł miesięcznie. Wszystko zmieniło się dopiero po wprowadzeniu nowych przepisów i minimalnej wysokości świadczenia emerytalnego w wysokości ponad 1000 zł. Maryla natomiast otrzymuje 1600 zł świadczenia emerytalnego, natomiast Karol Strasburger miedzy 1000, a 2000 zł miesięcznie. Jak natomiast na tle tych gwiazd wypada sytuacja uwielbianego przez wielu piosenkarza Ryszarda Rynkowskiego?

Emerytury gwiazd: Jak na tle kolegów i koleżanek z branży wypada Ryszard Rynkowski?

Niestety Ryszard Rynkowski także należy do grupy gwiazd, które z pewnością nie skaczą ze szczęścia, gdy co miesiąc otrzymują swoje świadczenie emerytalne, które wpływa z ZUS-u. Kompozytor i wokalista może liczyć na podobną emeryturę jak Maryla Rodowicz i co miesiąc otrzymuje przelew w wysokości od 1200 do 1600 zł. Tej sytuacji nie poprawiła nawet zbytnio tegoroczna, wyższa niż zazwyczaj, waloryzacja emerytur, którą ogłoszono w marcu. W przypadku tak niskich świadczeń jest to kwota rzędu ok. 50 zł miesięcznie

Zobacz również: Wicepremier Jarosław Gowin opuścił szpital. Ważny apel do wszystkich Polaków

Należy jednak pamiętać, że akurat Ryszard Rynkowski nie utrzymuje się jedynie z emerytury, którą zapewnia mu ZUS. Piosenkarz jest bowiem właścicielem kliniki "Novamed", która specjalizuje się w leczeniu schorzeń ortopedycznych. Nie zmienia to jednak faktu, że po tylu latach pracy na scenie, polscy artyści mogliby się spodziewać lepszych emerytur. 

Sonda
Czy gwiazdy powinny otrzymywać większe emerytury?
Bełżyce pod Lublinem: europoseł rozbił swe luksusowe BMW. Spieszył się do rodziców?
Najnowsze