Jarosław Kaczyński

i

Autor: Piotr Grzybowski/SE Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński szczerze o Polskim Ładzie. Nie zamierza przepraszać

2022-03-28 13:01

Polski Ład został wprowadzony wraz z 1 stycznia 2022 roku, ale zamiast zysków dla portfeli Polaków wywołał ogromny chaos wśród księgowych i mniejsze wypłaty netto związane z zaliczką na podatek dochodowy. Rząd zaczął błyskawicznie łatać dziury i szukać winnych. Ostatecznie wygląda na to, że rząd wycofa się ze swojego projektu i zapowiedział inne zmiany podatkowe od 1 lipca. Prezes PiS przyznał, że początki Polskiego Ładu nie były "zbyt szczęśliwe". Jednak jego zdaniem pomysł był dobry, gorzej z realizacją.

Jarosław Kaczyński o Polskim Ładzie. Uważa, że pomysł nie był zły

Polski Ład miał być wielkim sukcesem rządu, a skończyło się na tym, że od 1 lipca wprowadzone przez nań przepisy nie będą obowiązywać, co też potwierdził już premier Mateusz Morawiecki. Zamiast tego wejdą w życie inne ulgi podatkowe, w tym m.in. obniżenie podatku w pierwszym progu dochodowym z 16 proc. do 12 proc. Więcej o zmianach pisaliśmy tutaj.

Jarosław Kaczyński w trakcie kongresu Stowarzyszenia OdNowa przyznał, że początki realizacji programu Polski Ład były "niezbyt szczęśliwe". Jego zdaniem idea, która przyświecała reformom była słuszna. Zapewnił, że kolejne reformy są już odpowiednio przygotowane.

Premier: Zamiast dużo o tym mówić - realnie obniżamy podatki!

Polski Ład. Czy rząd powieli błędy?

Prezes PiS już wcześniej wypowiadał się na temat Polskiego Ładu. Mówił, że popełniono błędy na etapie przygotowań i szukał winnych w resorcie finansów. Z kolei eksperci Ministerstwa Finansów stwierdzili, że realizowali jedynie projekty przedstawione przez premiera. Ostatecznie do dymisji poddać się musiał minister Tadeusz Kościński.

Dziś mamy już zaplanowane i przygotowane poważne zmiany bardzo korzystne dla społeczeństwa, bardzo korzystne dla wszystkich lub prawie wszystkich grup społecznych - mówił Jarosław Kaczyński, zapowiadając tym samym, że kolejne zmiany nie powielą błędów Polskiego Ładu.

Sonda
Czy Polski Ład powinien być wycofany?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze