Getin noble bank

i

Autor: East News Getin noble bank

Koniec Getin Noble Bank

Jesteś poszkodowanym klientem Getin Noble Bank? Tylko do dzisiaj możesz coś z tym zrobić!

2022-10-07 11:05

Jak zapewnił Bankowy Fundusz Gwarancyjny, przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Banku nic nie zmienia dla jego klientów. Okazuje się jednak, że ten, którego interes prawny został naruszony, może złożyć skargę na uchwałę BFG. Mowa o klientach mających kredyt w obcej walucie. Termin złożenia skargi mija dziś - 7 października 2022 r.

Przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Bank. Co to oznacza dla klientów?

Wraz z pojawieniem się informacji o przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Bank, klienci zaczęli zadawać sobie pytanie, co się stanie z ich pieniędzmi. Dla klientów indywidualnych, firmowych, a także z sektora publicznego ta sytuacja niczego nie zmieni i mogą być spokojni. Inaczej jednak wygląda sytuacja w przypadku kredytobiorców, którzy kredyt mają w obcej walucie. Głównie mowa tu o frankowiczach. Wątpliwości wśród prawników wzbudził fakt, że kredyty hipoteczne denominowane lub indeksowane do obcych walut pozostają wciąż z Getin Noble Bank. Według prawa tj. art. 135 ust. 4 ustawy o Bankowym Funduszy Gwarancyjnym, w trakcie trwania przymusowej restrukturyzacji nie jest możliwe wszczęcie postępowania egzekucyjnego i postępowania zabezpieczającego. BFG rozważa wnioski skierowanie do sądów w sprawie m.in. zawieszenia toczących się postępowań o nieważnienie, jednak może to potrwać nawet latami, a do tego czasu klienci będą zmuszeni wciąż spłacać raty. Możliwy scenariusz jest taki, że w przypadku wygranych spraw, konsumenci nie odzyskają swoich pieniędzy. Wiele kancelarii przekonuje do zaprzestania płacenia rat, natomiast takie działanie może wiązać się z poważnymi konsekwencjami. 

Skarga na BFG. Termin mija 7 października

Każdy to poczuł się poszkodowany w wyniku przymusowej restrukturyzacji banku Getin Noble Bank, może złożyć skargę na uchwałę BFG do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Termin mija dziś, 7 października 2022 r. Wysokość wpisu to 200 zł. 

Sonda
Czy dajesz jeszcze radę spłacać kredyt?
Pieniądze to nie wszystko. Piotr Arak – inflacja będzie rosła
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany